Ciepła łazienka dla singla i rodziny

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym każdy z nas chce czuć się komfortowo. Odpowiedni wybór urządzeń i wykorzystanie akcesoriów pozwolą cieszyć się ciepłem przed i po kąpieli, niezależnie od tego, czy mieszkasz sam, czy z całą rodziną.

Wyposażenie łazienki powinno różnić się w zależności od naszego stylu życia, przestrzeni do dyspozycji oraz osobistych przyzwyczajeń. Rodzinna łazienka z pewnością powinna być miejscem wygodnym i praktycznym, w którym wszyscy domownicy, także ci najmłodsi, będą czuli się komfortowo. Single zdecydowanie częściej mogą sobie pozwolić na efektowniejszy design tego pomieszczenia, choć nie powinni zapominać o jego użytkowych funkcjach.

Rodzinne ciepło

Lazienka_3_b

Łazienka użytkowana przez wiele osób o różnych potrzebach powinna być spójna stylistycznie. Sprawdza się w niej wystrój minimalistyczny, ale pomieszczenie używane przez mamę, tatę i dzieci może mieć także wesoły i kolorowy wystrój. Intensywne barwy ożywią wnętrze, a przy okazji są bardzo praktyczne – ewentualny bałagan, o który zadbają nasze pociechy, nie będzie rzucał się w oczy. Stosując kilka kolorów, rozdzielisz strefy użytkowe w łazience, wywołując tym samym wrażenie ładu.

W przypadku większej liczby domowników grzejnik łazienkowy powinien odpowiadać potrzebom zarówno rodziców, jak i ich dzieci. Ogromną rolę będzie grała funkcjonalność wszystkich sprzętów. W rodzinnych łazienkach unikaj więc grzejników o zbyt skomplikowanych kształtach – na pochyłych czy skręconych kolektorach trudno będzie cokolwiek powiesić, a jeśli już to zrobisz – stracisz dekoracyjny efekt urządzenia. Do najbardziej przydatnych pod tym względem modeli należą grzejniki o prostej konstrukcji – Santorini czy Java marki Purmo. Podczas projektowania łazienki warto poszukać urządzeń grzewczych, które można uzupełnić o szeroki zakres akcesoriów. Za przykład mogą posłużyć wszystkie grzejniki łazienkowe Purmo, do których dobierzemy kilkanaście rodzajów dodatków – wieszaki, uchwyty lub półeczki.

Single stawiają na efekt

Lazienka_3_c

Wybierając grzejnik do łazienki, z której rzadko korzysta ktoś więcej niż my sami, można nieco bardziej poszaleć i kierować się wyłącznie gustem. Duży pokój kąpielowy daje niemal nieograniczone możliwości aranżacji. „Do takich wnętrz proponujemy na przykład bardzo modne ostatnio grzejniki granitowe Purmo Likoma, których powierzchnia jest zupełnie wyjątkowa – przypomina strukturę kamienia. Są to modele elektryczne, które pracują zupełnie niezależnie od wodnej instalacji centralnego ogrzewania. Te eleganckie grzejniki występują  w specjalnej wersji łazienkowej wyposażonej w relingi na ręczniki. Natomiast jeśli wnętrze ma bardzo nowoczesną aranżację, można dobrać grzejnik o wyraźnej konstrukcji, jak np. Anafi oraz w zdecydowanym, żywym kolorze.”– radzi Robert Skomorowski.

Jeśli do dyspozycji mamy tylko niewielką kawalerkę, łazienka nie powinna być zagracona. W takiej sytuacji konstrukcyjny grzejnik zaś nie byłby odpowiednio wyeksponowany. Singiel nie jest jednak i w tym przypadku skazany na półśrodki. Najnowsza propozycja marki Purmo to prosty, ale bardzo efektowny Purmo Flores, który dzięki chromowanemu wykończeniu ujmie zwolenników minimalizmu.

Wygodnicki singiel z pewnością doceni też komfort. Koniecznie więc powinien pomyśleć o akcesoriach, zwłaszcza wieszakach na ręczniki. Po kąpieli do dyspozycji będzie rozgrzany ręcznik lub ciepły szlafrok. Wieszaki pomogą też podsuszyć przemoczone ubrania czy upraną bieliznę. Single posiadający niewielkie mieszkania wcale nie muszą odmawiać sobie luksusu ogrzewanej podłogi w łazience. Elektryczną matę Purmo Eljet można zamontować nawet w niewielkim pomieszczeniu także w bloku, bez konieczności montażu urządzenia na etapie budowy domu.

Written by

The author didnt add any Information to his profile yet