Ciepłe kuchnie na salonach

Jednym z bardziej popularnych rozwiązań aranżacyjnych w polskich domach oraz – coraz częściej – mieszkaniach, jest łączenie salonów z kuchnią. „Otwarte” kuchnie mają wiele zalet – dużo światła, przestrzeni, wygodę użytkowania. Jeżeli zdecydujesz się na takie rozplanowanie wnętrza, zadbaj o jego spójną stylistykę.

Oszczędnie i nowocześnie

Salony połączone z otwartą kuchnią są zazwyczaj utrzymane w minimalistycznym stylu. Wynika to nie tylko z panującej w architekturze wnętrz mody, ale również ze względów czysto praktycznych. Trudno sobie wyobrazić bogato udekorowany salon do którego „doczepiona” będzie kuchnia – pomieszczenie z racji swojej funkcji przede wszystkim praktyczne i pozbawione bogatych ozdób. Można powiedzieć, że aby zachować stylistyczną spójność, w dużym stopniu to salon powinien być dostosowany do wystroju kuchni, a nie na odwrót.

O atrakcyjności projektu świadczy zastosowane oświetlenie, kolorystyka i stylistyka mebli, podłóg oraz elementów wyposażenia, takich jak sprzęt RTV, AGD; a nawet grzejniki. Umiejętne operowanie bielą, czernią, brązami i ciepłymi, lecz nie jaskrawymi kolorami to podstawa stylu minimalistycznego. Oznacza on także pozbawione zdobień meble o prostych, geometrycznych kształtach. Większość obecnych na rynku firm oferuje produkty spełniające te wymagania. Dotyczy to również producentów grzejników. Modele grzejników pasujące do urządzonych w minimalistycznym stylu salonów i kuchni znajdziesz w ofercie marki Purmo.

Praktyczne i estetyczne

W minimalistycznym wnętrzu najlepiej sprawdzą się grzejniki o oszczędnej, nowoczesnej stylistyce. Można wybrać na przykład posiadający całkowicie płaską płytę grzewczą grzejnik Purmo Plan. Dzięki nowoczesnej stylistyce i bardzo wysokiej jakości wykończenia stanowi wartą uwagi propozycję dla wszystkich osób dbających o atrakcyjny wystrój swojego mieszkania.

A co do otwartej kuchni?

Jeżeli z różnych względów chcemy w subtelny, częściowy sposób oddzielić kuchnię od salonu, mamy do wyboru kilka możliwości. W nowoczesnych mieszkaniach stosuje się rozwiązania przez pewien czas zapomniane, takie jak luksfery i pustaki szklane. Wracają do łask także świetliki „wybite” w ścianach oddzielających kuchnię od salonu. Atrakcyjnie wyeksponowane mają niewiele wspólnego z rozwiązaniem znanym z nieestetycznych „ślepych kuchni”. Niespotykanym wcześniej w budownictwie, oryginalnym rozwiązaniem, jest stosowanie grzejników pełniących rolę ażurowych ścianek działowych. Grzejnik Mauritius marki Purmo może być montowany prostopadle do ściany, dzięki czemu na styku pomieszczeń uzyskujemy funkcjonalną ściankę. Duża moc grzewcza powoduje, że jest on szczególnie polecany do montażu w dużych pomieszczeniach, takich jak salony połączone z kuchnią.

Written by

The author didnt add any Information to his profile yet