Finlandia – kraj tysiąca jezior i miliona drzew

Finlandia, kraj w którym narodziła się marka Purmo, to wymarzony kierunek podróży dla rodzin z dziećmi, poszukiwaczy przygód, miłośników dzikiej przyrody i zwolenników skandynawskiego uroku. Sprawdź, dlaczego jeszcze w tym roku powinieneś zabukować bilet do Finlandii i spędzić wakacje w przepięknej krainie tysiąca jezior.

Urokliwe miasteczka z tradycyjną drewnianą zabudową, wizyta w Dolinie Muminków, odwiedzenie Wioski Świętego Mikołaja i spacer po jednym z najpiękniejszych parków narodowych na północy Europy to tylko część atrakcji, które czekają na ciebie i twoją rodzinę w Finlandii.

Podróż rozpocznij od wizyty w Helsinkach, obecnej stolicy kraju. Miasto możesz zwiedzać pieszo, skorzystać z komunikacji publicznej lub wynająć rower. Korzystając z promu z łatwością dotrzesz też na sąsiednie wyspy, stanowiące integralną część miasta. Na szczególną uwagę zasługuje Plac Senacki i rynek w okolicy którego spróbujesz niecodziennych potraw z renifera. Jeśli planujesz wyjazd z dziećmi, rozważ wizytę w oceanarium „Sea Life Helsinki” i jednym z najstarszych ogrodów zoologicznych na świecie.

Finlandia – kraj tysiąca jezior i miliona drzew - RaumaNa zachodnim wybrzeżu Finlandii leży natomiast malownicze portowe miasteczko Rauma, będące częścią Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kolorowa, drewniana zabudowa w mgnieniu oka pozwoli ci się przenieść się w beztroski świat bohaterów książek z dzieciństwa. Warte odwiedzenia jest także Turku, była stolica kraju. W leżącej nieopodal Naantali znajduje się park rozrywki „Dolina Muminków” – obowiązkowy punkt programu małych i dużych dzieci. Możliwość odwiedzenia okolic znanych z bajek i opowieści Tove Jansson jest zbyt kusząca, aby pominąć ją w planie swojej podróży.

Purmo - sztuka ogrzewania - Finlandia – kraj tysiąca jezior i miliona drzewPrzyroda to największy skarb tego państwa. Tundra, lasy i tysiące dzikich jezior co roku przyciągają amatorów zapierających dech w piersi widoków. Wybierz się do jednego z 30 parków narodowych do których wstęp jest całkowicie bezpłatny. Jednym z najpiękniejszych i najchętniej polecanych parków jest zielony, poprzecinany dolinami rwących rzek park Oulanka.

Zmierzasz na północ? Doskonale! Pamiętaj, aby nie pominąć Rovaniemi, miasta położonego tuż za kołem podbiegunowym, w którym to znajduje się jedyna w swoim rodzaju Wioska Świętego Mikołaja. Laponia to także idealny cel podróży poszukiwaczy przygód, gotowych zmierzyć się z potęgą natury. Wybierając się do Laponii w okolicy lutego i marca lub września i października będziesz miał szansę zaobserwować jeden z najpiękniejszych spektakli natury – zorzę polarną, określaną w języku fińskim jako „ognie lisa”.

Purmo - sztuka ogrzewania - Finlandia – kraj tysiąca jezior i miliona drzew Purmo - sztuka ogrzewania - Finlandia – kraj tysiąca jezior i miliona drzew

W dalszym ciągu uważasz, że nie masz planów na wakacje? Czas porozmawiać z rodziną i namówić ją na wizytę w jednym z najbardziej malowniczych krajów Europy!

Written by

The author didnt add any Information to his profile yet