Grzejniki dekoracyjne – design czy funkcjonalność? Wybierając Purmo otrzymujesz jedno i drugie.

Podstawowym kryterium przy wyborze grzejnika powinno być to, że ma zapewniać ciepło w naszym domu. Jednak w XXI wieku stawiamy nie tylko na funkcjonalność, ale i design. Nowoczesne grzejniki dekoracyjne cechuje efektowna forma, co nie musi wykluczać ich podstawowej funkcji. Jak wybrać idealny grzejnik dekoracyjny i nie popełnić błędu w doborze mocy grzewczej – radzi ekspert Purmo.

Estetyka wnętrz jest równie ważna, jak ich funkcje i użyteczność. Grzejniki dekoracyjne projektowane są z myślą o upiększaniu wnętrz, jednak zdarza się, że zbyt wyszukana forma utrudnia zapewnienie optymalnego rozkładu ciepła w pomieszczeniach. Wybierając grzejnik dekoracyjny dobrze jest zwrócić uwagę nie tylko na ciekawe i oryginalne kształty, ale także na moc grzewczą. Te dwa czynniki nie zawsze idą w parze. Wielu projektantów daje się ponieść fantazji i prześciga się w coraz bardziej wymyślnych kształtach, zapominając, że nie każda forma będzie w stanie przekazać do wnętrza wystarczająco dużo ciepła.

DESIGN TO NIE WSZYSTKO

Wybierając idealny grzejnik, który będzie ozdobą naszego wnętrza zwróć uwagę na jego moc grzewczą. „To najważniejszy aspekt, na który zawsze powinniśmy zwrócić uwagę. Dobór odpowiedniej wielkości grzejnika powinien zawsze opierać się na danych z projektu instalacji centralnego ogrzewania. Jeśli nie posiadamy odpowiedniej dokumentacji to warto skorzystać z porady fachowca lub z programu komputerowego umożliwiającego poprawny dobór grzejnika. Deficyt mocy jest najszybciej uwidaczniającą się „usterką”, a jej naprawa wiąże się zazwyczaj z wysokimi kosztami zakupu i montażu większego lub dodatkowego grzejnika, ewentualnie z okresowym korzystaniem z dodatkowego źródła ciepła, jakim może być grzejnik elektryczny“ – mówi Robert Skomorowski z Purmo.

Wiele grzejników dekoracyjnych mimo efektownego wyglądu (kratki, geometryczne wzory, nadruki,  fale) oraz dużych gabarytów, ma stosunkowo niską moc grzewczą – poniżej 1000 W. Natomiast te o  najbardziej abstrakcyjnych kształtach, jak liście lub ażurowe koronki, nawet przy wysokości grzejnika 1280 mm, mają moc grzewczą jedynie 534-668 W. Inne, jeszcze bardziej oryginalne w kształcie modele to moc 239-299 W, przy rozmiarach 1700x1520x120 mm. Jeśli zdecydujemy się na tego typu grzejnik w salonie, zajmie on całą wolną przestrzeń na ścianie, a nie zagwarantuje przytulnego ciepła rodzinie. Grzejnik nie będzie spełniał swojej podstawowej roli, a jedynie przyozdobi wnętrze.

Trendy_&_design_3_b

CIEPŁO I ELEGANCJA W JEDNYM

Myśląc o eleganckim, nowoczesnym grzejniku dekoracyjnym, którzy spełni nie tylko nasze oczekiwania estetyczne, ale będzie też zapewniał optymalną temperaturę wnętrz zimą, zdecyduj się na wysoką jakość. Purmo proponuje estetyczne grzejniki dekoracyjne, np.: Kos, Faro lub Tinos i Paros które charakteryzują się niezwykłym designem i z pewnością zaspokoją potrzeby najbardziej wymagających klientów. Purmo Kos i Faro to dekoracyjne grzejniki przeznaczone przede wszystkim do nowoczesnych wnętrz. Obydwa modele mają formę prostej i eleganckiej płyty – dostępne są w wersji poziomej oraz pionowej. Dla osób, które cenią sobie luksusowe i połyskujące wykończenia idealny będzie model Kos – całkowicie gładki. Płyta przednia grzejnika Faro ma zaś delikatnie przetłoczenia. Grzejniki dostosujemy do wnętrza nie tylko wymaganą mocą grzewczą, ale także rozmiarami. Dodatkowym atutem pionowych modeli Kos i Faro jest możliwość podłączenia ich od dołu, w połowie szerokości grzejnika, co znacznie upraszcza system podłączenia do instalacji.

Gładki Kos nadaje wnętrzu wrażenia surowości. Pasuje zarówno do mieszkania typu loft, jak i do nowoczesnych wnętrz, np. kuchni w zestawieniu ze stalowo-szarą lodówką i podobnymi sprzętami AGD. Świetnie sprawdzi się także w eleganckim hallu.

Faro z przetłoczoną płytą przednią sprawdzi się w mieszkaniach urządzonych w stylu minimalistycznym czy rustykalnym. W zależności od wybranego koloru podkreśli te elementy wnętrza, na które chcemy zwrócić uwagę. Stalowy nada surowości, a jednocześnie elegancji i lekkości. Co ważne, grzejniki Purmo można wybrać w dowolnym kolorze spośród palety barw RAL – począwszy od cytrusowych i świeżych kolorów, przez trawiaste i morskie zielenie oraz fiolety, aż do stalowych i ziemistych brązów, szarości, a nawet czerni.

SUROWOŚĆ I KLASYKA FORMY

Trendy_&_design_3_cDla osób ceniących sobie klasyczne wnętrza i prostotę dobrymi propozycjami będą grzejniki dekoracyjne Purmo Tinos i Paros. To grzejniki, które można zamontować w miejscach, które wcześniej nie przyszłyby nam do głowy – nawet na głównej ścianie działowej w salonie lub w miejscu między oknami w sypialni. Sprawdzą się nie tylko z racji swoich właściwości technicznych, ale także ze względu na gustowną formę. W modelach Tinos i Paros płyta czołowa i osłony boczne są wytwarzane jako jeden element, pozbawiony wszelkich łączeń i spawów. Nadaje to bryle grzejnika spójność i łagodzi przejścia pomiędzy liniami. Płaskie panele przednie tych grzejników kryją najnowocześniejszą technologię grzewczą – są wydajne zachowując jednocześnie oszczędną formę.

W modelach Tinos i Paros zastosowano specyficzny sposób montażu – bardzo blisko ściany – Dla grzejnika typ 11 całkowita głębokość zabudowy to zaledwie 83 mm. Dzięki temu, przednie panele grzejników dekoracyjnych Purmo Tinos i Paros, po zamontowaniu stanowią zintegrowany z przestrzenią element dekoracyjny wnętrza.

Grzejniki Tinos  i Paros  są dostępne w ponad 200 kolorach palety RAL. Dodatkowo można wybierać spośród 12 ekskluzywnych wykończeń metalicznych. Wszystkie grzejniki Purmo mają zapewnioną 10-letnią gwarancję.

Written by

The author didnt add any Information to his profile yet