Jak wybrać grzejnik do łazienki

Bez względu na to, czy mamy dużą czy małą łazienkę, odpowiednio dopasowany grzejnik łazienkowy rozwiąże twoje problemy ze skutecznym ogrzaniem pomieszczenia. Wybierając odpowiednie urządzenie pamiętaj, aby nie kierować się jedynie jego kształtem czy kolorem, lecz przede wszystkim funkcjonalnością.

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym najbardziej dotkliwie odczuwamy zimno. Wybierając urządzenie grzewcze do łazienki pamiętaj, że temperatura powietrza powinna być w niej wyższa niż w innych pomieszczeniach i wynosić ok. 24°C. Powinieneś zatem zadbać o to, aby zawsze panował w niej komfort gwarantujący, że wyjście z kąpieli lub spod prysznica nie będzie nieprzyjemnym doświadczeniem. Dobry grzejnik powinien dawać ciepło, być ozdobą łazienki i służyć ci przez długie lata.

CIEPŁO Z DWÓCH ŹRÓDEŁ

Obszerne łazienki, często z  oknami lub umiejscowione w narożu budynku to pomieszczenia o wysokim zapotrzebowaniu na ciepło. „W dużych i zimnych łazienkach zastosowanie wyłącznie grzejnika zamontowanego na ścianie może okazać się niewystarczające. W takim przypadku najlepiej zastosować połączenie ogrzewania podłogowego z wydajnym grzejnikiem łazienkowym. Aby usprawnić ich współpracę warto zastosować nowoczesny zestaw zaworów np. Purmo TempCo VT, który zapewnia sterowanie mocą grzejnika i podłogówki za pomocą jednej głowicy termostatycznej” – radzi Robert Skomorowski z Purmo. – „Nie powoduje on przegrzewania podłogi, dzięki ograniczeniu maksymalnej temperatury zasilania do 55°C. Jednocześnie umożliwia dalszą pracę grzejnika – niezależnie od podłogówki – przy wyższej temperaturze wody zasilającej

Rozwiązanie: grzejnik łazienkowy plus podłogówka to optymalny układ grzewczy dla łazienki. Ładny i funkcjonalny grzejnik szybko dostarcza ciepło oraz podgrzewa i suszy ręczniki. Natomiast ogrzewanie podłogowe zapewnia przyjemnie odczuwane ciepło oraz pomaga utrzymać stałą, komfortową temperaturę nawet w większych wnętrzach. Ogrzewanie podłogowe to oczywiście dobre rozwiązanie także dla mniejszych łazienek. Dzięki niemu nie grożą nam zmarznięte stopy, mokra podłoga czy zawilgocone dywaniki.

FUNKCJONALNIE I WYGODNIE

W obecnie projektowanych mieszkaniach kosztem powierzchni łazienek powiększa się zwykle przestrzeń pokojów dziennych. Łazienki i sypialnie stają się coraz mniejsze i bardziej kompaktowe. Nie oznacza to jednak wcale, że musisz rezygnować z komfortu i wygody. Urządzając małe powierzchnie musisz po prostu pamiętać, aby zadbać o spójność wystroju oraz ograniczenie liczby sprzętów i mebli, poprzez wybór tych najbardziej funkcjonalnych. Dobór odpowiedniego grzejnika łazienkowego pozwoli uzyskać dodatkową przestrzeń na suszenie ręczników i ubrań przez cały rok oraz uatrakcyjnić wystrój łazienki.

Idealnym urządzeniem do małych łazienek jest model Muna marki Purmo. Grzejnik ten charakteryzuje się szerokimi, płaskimi kolektorami, dzięki czemu wygląda oryginalnie i nowocześnie. Jest bardzo praktyczny – charakterystyczna forma kolektorów ułatwia wieszanie ręczników. Ogromną zaletą, szczególnie dla łazienek z oknem, jest dostępność grzejnika Purmo Muna w wielkościach pozwalających na montaż nawet pod niskim parapetem – najmniejszy rozmiar o wysokości 53 cm i długości 80 cm zmieści się niemal wszędzie” – radzi Robert Skomorowski.

MAŁY WYMIAR, DUŻA MOC

Lazienka_1_a

Najtrudniej jest dobrać odpowiednie urządzenie do niewielkiej, ale zimnej przestrzeni. Czasami powierzchnia łazienki jest mała, lecz ze względu na swoje położenie lub obecność okna trudno jest w niej utrzymać ciepło. Wówczas idealnym rozwiązaniem jest niewielki lecz bardzo wydajny grzejnik, taki jak np. Purmo Apia. „Wysoka moc grzewcza przy zachowaniu kompaktowych wymiarów, to główna cecha tego modelu. Zazwyczaj w grzejnikach łazienkowych kolektory ustawione są w jednej linii. Natomiast Purmo Apia został wyposażony w podwójne kolektory, ustawione symetrycznie po dwóch stronach pionowej osi grzejnika. Dzięki temu urządzenie zapewnia niemal dwukrotnie wyższą moc grzewczą” – mówi ekspert marki Purmo. Dodatkowo drabinkowa konstrukcja Purmo Apia pozwala na wygodne zawieszanie ręczników.

SIŁA TKWI W SZCZEGÓŁACH

Grzejnik łazienkowy powinien przede wszystkim dawać nam ciepło i zapewniać komfort termiczny podczas codziennych kąpieli. Jednak jeśli wyposażymy go w dodatkowe akcesoria może stać się on nowoczesnym wielofunkcyjnym domowym sprzętem. „Powinniśmy zatem szukać rozwiązań, które można uzupełniać o szeroki zakres akcesoriów. Wszystkie modele grzejników łazienkowych marki Purmo można uzupełnić o funkcjonalne dodatki. Najbardziej przydatne są uchwyty i wieszaki pozwalające na wygodne suszenie ręczników czy przemoczonych ubrań. W niewielkich łazienkach idealnie sprawdzają się także estetyczne szklane półeczki, które dostarczają dodatkowego miejsca do przechowywania łazienkowych drobiazgów” – radzi Robert Skomorowski.

Written by

The author didnt add any Information to his profile yet