KULINARNE INSPIRACJE PURMO: GOTUJEMY SZPARAGI Z FINALISTĄ TOP CHEF!

W Polsce mamy tylko jeden taki sezon w roku, kiedy możemy do woli gotować… szparagi!  Uwielbiamy je, ponieważ są dosyć proste w „obsłudze”, a ich obecność w menu sprawia, że danie staje się wykwintne. Zarówno zielone, jak i białe szparagi zawsze prezentują się wspaniale, a na dodatek wyśmienicie smakują! Jeżeli w tym momencie zastanawiacie się, co może łączyć  markę Purmo z gotowaniem szparagów to śpieszymy z odpowiedzią – ciepło oraz kolor!

P_3

Ciepło, które w znaczeniu dosłownym jest nam potrzebne nawet w wiosenne chłodniejsze dni oraz ciepło, które tworzą ludzie wspólnie szykujący potrawy i delektujący się nimi przy kuchennym stole. Dlatego  zaprosiliśmy kameralną grupę dziennikarek oraz blogerek (związanych z tematyką aranżacji wnętrz i budowlaną) do zapoznania się z dekoracyjnymi grzejnikami Purmo (także w kolorze zielonym!) oraz do wspólnego gotowania szparagów pod wodzą nietuzinkowego kucharza Pawła Kibarta –  finalisty II edycji popularnego programu Top Chef.  Zobaczcie galerię zdjęć, która świetnie oddaje ciepły klimat  naszych warsztatów!

 

P_2

Mamy dla Was coś jeszcze! Oto jeden z przepisów, którym chcemy się z Wami podzielić!

153

Sałatka z marynowanych zielonych szparagów z truflowym jajkiem w koszulce:

Pęczek zielonych szparagów
4 jajka
Łyżka oliwy truflowej
Sól
Pieprz
Sok z cytryny

Szparagi pokroić obieraczką w paski. Zamarynować w oliwie, doprawić sokiem z cytryny, solą, pieprzem i cukrem. Jajko zawinąć w folię spożywczą i ugotować (3 minuty). Szparagi ułożyć na talerzu, a na wierzchu położyć jajko. Smacznego!

Written by

The author didnt add any Information to his profile yet