NOWOCZESNY LOFT Z ENERGIĄ KOLORU GRZEJNIKA

Przestrzenie w stylu fabrycznym inspirują architektów i zwolenników niebanalnego designu. Coraz częściej w nowoczesnych loftach zobaczyć można jak surowy minimalizm łączy się z kolorem. Dlatego aranżując industrialne mieszkanie warto poznać grzejniki Purmo wyróżniające się efektowną formą: Faro V i Tinos V.

Polskie lofty to zazwyczaj zaadaptowane poddasza starych kamienic lub przestronne mieszkania wykończone w wysokim standardzie. Od wielu lat są bardzo popularne w Europie, ponieważ silnie kojarzone z artystyczną bohemą. Modę na industrialne wnętrza zawdzięczamy amerykańskim artystom lat 60-tych, którzy zasiedlali opustoszałe fabryki, tworząc w nich przytulne mieszkania. W loftach ważną rolę grają nieotynkowane ceglane mury, stalowe elementy konstrukcji czy drewniane stropy dachów. Istotnym elementem ich wyposażenia są geometryczne grzejniki, które ciekawą formą i nietuzinkowym kolorem spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających właścicieli.

 

Purmo_Grzejnik_dekoracyjny_Faro_V

Siła grzejnika w lofcie

Wśród najczęściej wybieranych przez projektantów wnętrz, grzejników do mieszkań loftowych znajdują się pionowe grzejniki dekoracyjne Purmo:  Faro V i Tinos V. Ze względu na wysoką moc grzewczą (maksymalna temperatura 99 °C) dedykowane są do wysokich pomieszczeń z dużymi oknami. Kuszą projektantów nie tylko swoim wyjątkowym designem, ale też możliwością wyboru ciekawego koloru z bogatej palety RAL (ponad 200 kolorów). Dzięki możliwości podłączenia od dołu, naturalnie wpisują się w wąską przestrzeń między dużymi przeszkleniami a ścianą.

Do loftów aranżowanych w stylu, który łączy tonacje szarości z odważnym kolorem, doskonale pasuje grzejnik Faro V (wysokość od 1800 mm do 2100 mm). Lekkości i elegancji dodają mu delikatne profilowania płyty czołowej. Model ten pobudza wyobraźnię projektantów i coraz częściej  zamawiany jest w odcieniach czerwieni lub czerni. Dzięki czemu niejednokrotnie staje się unikalnym elementem wystroju wnętrza.

Purmo_Grzejnik_dekoracyjny_Tinos

Do mieszkania w stylu minimalistycznego industrializmu doskonale pasuje grzejnik Tinos V. Jego idealnie geometryczna forma oraz doskonale proste krawędzie sprawiają, że wspaniale prezentuje się na surowej, ceglanej ścianie. Ozdobny panel czołowy oraz osłony boczne tworzą jeden spójny element. Dzięki czemu monolitowa bryła grzejnika wygląda wyjątkowo efektownie w przestrzeni żelaznych filarów i belek.

Swobodna aranżacja grzejników we wnętrzu industrialnym jest możliwa, dzięki zastosowaniu Faro V i Tinos V. Ich minimalistyczny styl doskonale koresponduje z charakterem loftów, a odważny kolor dodaje mieszkaniom energii.

Written by

The author didnt add any Information to his profile yet