EKONOMICZNE OGRZEWANIE OGRODU ZIMOWEGO

Zimą trochę narzekamy, że dni są coraz krótsze, że brakuje nam słońca i endorfin. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej, jeżeli mamy dom z ogrodem zimowym. Wówczas warto przebywać w nim jak najdłużej oraz cieszyć się światłem naturalnym. Powstaje jednak pytanie: jak ogrzać przeszklone pomieszczenie?

Wydaje się, że nie każdy z nas może pozwolić sobie na ogród zimowy z pięknymi roślinami w donicach. Wiadomo, że najczęściej tego typu pomieszczenia są w dużych domach, gdzie ogród zimowy jest skierowany na południową stronę świata. Doskonale, jeżeli widok z niego roztacza się na krzewy i drzewa. Jednak wiele osób mieszkających w blokach uzyskuje zgodę administracji i decyduje się na stworzenie oszklonego pokoju nawet na małym balkonie. Jeżeli jesteśmy szczęśliwcami i mamy ten dodatkowy „salon słoneczny” to zadbajmy w nim o utrzymanie rekomendowanego mikroklimatu dla roślin. Kontrolowaną temperaturę zapewni nam odpowiedni system i nowoczesne grzejniki. Specjaliści rekomendują zastosowanie ogrzewania elektrycznego, którego emitery ciepła bez szwanku zniosą ekspozycję na niskie temperatury. Za tym rozwiązaniem przemawia też ekonomia, bo ten system nie wymaga zbyt dużych nakładów finansowych, ani też stałej obsługi czy konserwacji. Wystarczy wybrać najbardziej dogodne miejsce, zamontować wybrany model, a po podłączeniu grzejnika do prądu cieszyć się ciepłem na zawołanie. Nasze ulubione modele to linia Yali: Parada, Ramo i Comfort, czyli płytowe grzejniki elektryczne.
doniczki_balkon
Grzejnik sam zadba o ciepło w ogrodzie zimowym
Purmo wyposażyło wszystkie swoje grzejniki elektryczne w precyzyjny termostat, z pomocą którego szybko osiągniemy oczekiwane ciepło. Yali Parada, Ramo i Comfort płynnie reagują na potrzeby domowników oraz wszystkie zmiany pogodowe. Samoczynnie włączają się i dogrzewają pomieszczenie, gdy temperatura spada poniżej ustawionej na termostacie. A więc kiedy w nocy lub nad ranem zrobi się zimno, grzejnik samoczynnie włączy się i dogrzeje pomieszczenie. Oczywiście, można nimi sterować również ręcznie i włączać je tylko w razie potrzeby.

Bezpieczeństwo i elegancki design
Zaawansowana technologia sprawia, że grzejniki Purmo są energooszczędne, a przede wszystkim bezpieczne. Zintegrowane systemy zabezpieczają je przed przegrzaniem, a nawet przed zamrożeniem, ponieważ uruchamiają się automatycznie, jeśli temperatura w pomieszczeniu spada poniżej wartości granicznej. Wówczas mamy pewność, że kwiaty w ogrodzie zimowym nie zmarzną, pomieszczenie się nie wyziębi, a po powrocie znów szybko będziemy mogli cieszyć się przyjemnym ciepłem.
Przytulnie zaaranżowany ogród zimowy tworzy miejsce, w którym chętnie odpoczywamy. O nasz komfort zadba grzejnik elektryczny Purmo, a my zadajmy o zielone rośliny, które w nim zagoszczą.

Written by

The author didnt add any Information to his profile yet