Wnętrze w rustykalnym stylu. Jakie wybrać grzejniki?

Wiele osób z sentymentem wspomina wakacje u dziadków i beztroskie zabawy z rówieśnikami na wsi. Nic więc dziwnego, że coraz częściej odtwarzamy atmosferę tamtych lat we własnym mieszkaniu i urządzamy go w rustykalnym stylu. Kluczową rolę w nim pełnią także grzejniki, więc warto zadbać aby pasowały do klimatu domu.

Drewniane meble o prostej konstrukcji, wyeksponowane belki stropowe oraz ściany w kolorach ziemi to najbardziej charakterystyczne elementy mieszkania w wiejskim stylu. Jeżeli zależy nam, aby było ono naprawdę klimatyczne to trzeba je również wyposażyć w odpowiednie akcesoria. Gliniane dzbany, wiklinowe kosze czy tkaniny z folklorystycznymi wzorami doskonale sprawdzą się w tej roli. Bardzo istotne są także stałe elementy jak na przykład grzejniki, które podkreślą wyjątkowość naszych pomieszczeń oraz zapewnią nam oczekiwany komfort ciepła.

Tinos_V

Tinos V to grzejnik dekoracyjny, którego ozdobny panel czołowy wraz z osłonami bocznymi tworzy harmonijną całość. Prezentuje się jako monolityczna bryła o unikalnych walorach dekoracyjnych, szczególnie istotnych w aranżacji pomieszczenia inspirowanego naturą. Model ten dostępny jest w kilku wysokościach oraz długościach, a jego konstrukcja umożliwia montaż w taki sposób, że grzejnik niemal ściśle przylega do ściany.

Faro_V
Kolejną, ciekawą propozycją Purmo polecaną do pomieszczeń w stylu rustykalnym jest Faro V. Jego delikatnie profilowany panel czołowy zaprojektowany został zgodnie z typową dla tego stylu zasadą oszczędności i umiaru.  Znakomicie komponuje się z wnętrzem, w którym akcent położony jest na naturalność. Zwolennikom grzejników poziomych z pewnością przypadnie do gustu Plan Ventil Compact. Jego tradycyjny kształt i płyta frontowa sprawiają, że świetnie wpisuje się w przestrzeń, w której obok motywów sielankowych obecne są elementy pochodzące też z innych trendów. Plan Ventil Compact z łatwością można dopasować do modernizowanej instalacji i podobnie jak wszystkie grzejniki Purmo jest dostępny w różnych kolorach.

Plan Ventil_Compact

Znakiem rozpoznawczym stylu rustykalnego są sielskość, prostota i naturalność. Mieszkanie urządzone w tym klimacie jest przytulne i pozwala odpocząć osobom, które dążą do życia w harmonii z naturą.

Written by

The author didnt add any Information to his profile yet