GRZEJNIKI W WALCE Z ALERGIĄ

Katar, łzawienie oczu, kichanie, duszność, a także uczucie zmęczenia i ból głowy. Objawy alergii na roztocze kurzu domowego są nie tylko wyjątkowo dokuczliwe – mogą również przyczynić się do rozwoju astmy. Grzejniki Purmo z linii Hygiene, których konstrukcja pozbawiona jest trudno dostępnych i niełatwych do oczyszczenia elementów, stanowią idealne rozwiązanie dla alergików.

Najpiękniejsza z pór roku nie wszystkich wprawia w dobry nastrój. Chociaż dni są coraz dłuższe, a za oknem świeci piękne słońce, niektórzy unikają spacerów jak ognia. Wszystko z powodu roznoszonych przez wiatr pyłków roślin, które nasilają charakterystyczne dla alergików dolegliwości. Wiosną temat alergii powraca jak bumerang, warto jednak pamiętać, że uczulać mogą także roztocze kurzu, intensywnie mnożące się w naszych domach.

Niewidoczne dla oka ludzkiego roztocze zamieszkują dywany, wykładziny, zasłony, tapicerowane meble i materace łóżek. Krótko mówiąc, wszystkie te miejsca, gdzie zbiera się kurz! Wywołują zarówno zapalenie górnych dróg oddechowych, jak i dokuczliwe zmiany skórne, np. świąd.

Podstawową zasadą, do której należy stosować się podczas walki z alergią, jest ograniczanie kontaktu z czynnikami powodującymi reakcje alergiczne. Dla osób uczulonych na roztocze kurzu oznacza to przede wszystkim wzmożoną dbałość o czystość w domu. Szczególnego znaczenia nabiera wówczas wybór odpowiednich mebli i urządzeń, które można łatwo i skutecznie odkurzyć.

Wiosną, kiedy zakończony jest już sezon grzewczy, warto rozważyć zaopatrzenie się w odpowiedni grzejnik, który pomoże nam ograniczyć poziom alergenów w domu w okresie jesienno-zimowym. Wśród sprawdzonych i polecanych modeli do pomieszczeń o podwyższonych standardach sanitarnych są modele Purmo z linii Hygiene.

Purmo Ventil Hygiene to stalowy grzejnik płytowy bez osłon bocznych z profilowanymi płytami z możliwością podłączenia od dołu i z boku. Jego konstrukcja ułatwia precyzyjne i łatwe czyszczenie oraz skutecznie utrudnia osadzanie się na nim kurzu. Purmo Plan Hygiene to z kolei model z podłączeniem bocznym, który również pozbawiony jest osłon. Tym, co go charakteryzuje jest całkowicie płaska płyta przednia, nałożona na profilowaną bazową płytę grzejną w sposób gwarantujący jego elegancki wygląd. Zwolenników zupełnie gładkich powierzchni, którzy chcieliby mieć możliwość podłączenia grzejnika zarówno od dołu, jak i z boku, z pewnością zadowoli Plan Ventil Hygiene. Swoim designem przypomina Plan Hygine, a pod względem liczby i rozmieszczenia otworów przełączeniowych – Ventil Hygiene.

Written by

The author didnt add any Information to his profile yet