Boso przez mieszkanie

Moda na ogrzewanie podłogowe nie przemija. Wręcz przeciwnie: przyjemne ciepło promieniujące spod stóp znajduje coraz większe rzesze zwolenników, a najlepszą porą na jego instalację jest właśnie lato.

 

Ogrzewanie podłogowe

Cieplej przy stopach, chłodniej przy głowie – oto optymalny dla ludzkiego organizmu domowy mikroklimat, który osiągniemy wybierając ogrzewanie podłogowe. Bliski idealnemu, rozkład temperatury w pomieszczeniu wynika z przekazywania ciepła przede wszystkim na drodze promieniowania, a nie konwekcji, jak ma to miejsce w przypadku ogrzewania tradycyjnego. Promieniująca przyjemnym ciepłem podłoga jest rozwiązaniem bardzo oszczędnym: stosując je, możemy obniżyć temperaturę w pomieszczeniu nawet o 2ºC, czego efektem są zauważalnie niższe rachunki za energię 😉
Ogrzewanie podłogowe jest polecane jako optymalne rozwiązanie szczególnie wówczas, gdy mamy w domu alergika. Elementy instalacji ukryte są pod posadzką, dzięki czemu ograniczamy w pomieszczeniu powierzchnię, na której osadza się kurz. Ponadto oddawanie ciepła przez promieniowanie wiąże się z nieznaczną cyrkulacją powietrza, co z kolei minimalizuje unoszenie się roztocza. „Niewidoczność” ogrzewania podłogowego wpływa także na estetykę i funkcjonalność wnętrza, zwiększając możliwości rozplanowania przestrzeni. Dzięki temu rozwiązaniu możemy cieszyć się delikatnym ciepłem chodzić boso po mieszkaniu przez cały rok.
Jednym z najbardziej popularnych sprawdzonych w Europie systemów ogrzewania podłogowego jest system Purmo (30 lat doświadczenia oraz gwarancja długowieczności instalacji). Można go zastosować w przypadku każdego rodzaju podłogi m.in. parkiet, płytki ceramiczne, laminat i beton. System Purmo współpracuje z alternatywnymi źródłami ciepła oraz wyposażony jest w regulatory pozwalające na precyzyjne sterowanie temperaturą w pomieszczeniu.
A co decyduje o popularności ogrzewania podłogowego Purmo? Podwyższona temperatura posadzki, która zdecydowanie zwiększa komfort użytkowania pomieszczenia, w szczególności zaś łazienki, to ważna, ale z pewnością nie jedyna zaleta tego rozwiązania grzewczego. Równie istotne są jego aspekty estetyczne i prozdrowotne oraz energetyczna wydajność tego niewidzialnego systemu.

Written by

The author didnt add any Information to his profile yet