FENG SHUI W SYPIALNI – WYBIERAMY ODPOWIEDNI GRZEJNIK!

Piękna i funkcjonalna sypialnia to jedno z naszych ulubionych pomieszczeń, w którym regenerujemy siły po wyczerpującym dniu. Nie zawsze jednak budzimy się rześcy i w wyśmienitym humorze. Nasze samopoczucie zależy przede wszystkim od tego jak przeżyliśmy dany dzień, ale też od temperatury powietrza, którym oddychamy!

Z pewnością nikogo nie trzeba przekonywać, że spokojny sen i odpowiednio długie chwile odpoczynku stanowią podstawę dobrego samopoczucia i mogą mieć kluczowe znaczenie dla naszej efektywności w życiu prywatnym i zawodowym. Przemęczenie niekorzystnie wpływa na stan pamięci, a także zdolność koncentracji. Powoduje ogólną nerwowość, co z kolei przekłada się na trudności związane z wykonywaniem codziennych obowiązków oraz pogorszenie relacji z innymi ludźmi.

Wiele osób uważa też, że aranżacja pomieszczeń ma wpływ na nasze samopoczucie i planuje przestrzeń zgodnie z zasadami Feng Shui. Według tej starożytnej, chińskiej koncepcji jesteśmy w stanie zapewnić sobie pozytywny przepływ energii dzieląc pokoje na odpowiednie strefy.

Idąc nie tylko tropem Feng Shui dochodzimy do wniosku, że umiejscowienie grzejników jest jedną z ważniejszych kwestii, które musimy wziąć pod uwagę, aranżując przestrzeń sypialni – nie tylko ze względów estetycznych. Grzejnik nie powinien znajdować się blisko wezgłowia łóżka, ponieważ może to skutkować wysuszeniem śluzówki.

W sypialni grzejnik zazwyczaj montowany jest pod oknem ze względu na charakterystyczne dla tej lokalizacji duże straty ciepła. Zobaczcie jak praktycznym i efektownym wizualnie rozwiązaniem jest w tym przypadku stalowy grzejnik płytowy Purmo Plan Compact.

1

Za sprawą perfekcyjnie płaskiej płyty czołowej, przyklejonej do profilowanej bazowej płyty grzejnej, bardzo dobrze wpisuje się w różne aranżacje wnętrza. Dostępny jest w 5 wysokościach i aż 16 długościach, dzięki czemu bez problemu dopasujemy go do wolnego pod oknem miejsca. Purmo Plan Compact jest grzejnikiem podłączanym z boku, jeżeli jednak zależy nam na grzejniku z podłączeniem dolnym lub dolnym środkowym – możemy wybrać utrzymany w tej samej stylistyce model Plan Ventil Compact lub Plan Ventil Compact M.

2

Innym miejscem w sypialni zalecanym do instalacji grzejnika jest ściana pomiędzy oknami lub obok drzwi balkonowych. Z myślą o wykorzystaniu wąskiej powierzchni takiej ściany zostały zaprojektowane pionowe grzejniki dekoracyjne Purmo, w tym wyróżniający się nowoczesnym designem Faro V. Łagodnie wykończone krawędzie oraz delikatne, pionowe profilowanie płyty czołowej dodają mu elegancji i pozwalają na wyeksponowanie Faro V jako głównego elementu zdobiącego sypialnię. Tym bardziej, że grzejniki Purmo dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych. W bogatej palecie RAL znajdziemy mnóstwo niebanalnych kolorów, dzięki czemu możemy osiągnąć niezwykle oryginalny efekt estetyczny.

Regeneracji sił podczas snu sprzyja również ogrzewanie podłogowe Purmo. System ten podnosi jakość powietrza w pomieszczeniu, ograniczając rozprzestrzenianie się kurzu – informacja istotna dla alergików! Ponadto ułatwia aranżację sypialni o małym metrażu, ponieważ  elementy instalacji schowane są pod posadzką.

Modele Purmo od prawie 20 lat znajdują w Polsce rzesze miłośników wyszukanego wzornictwa i udanego wypoczynku. Z ich pomocą możemy wykreować w naszych sypialniach prawdziwie ciepłą, przytulną i zdrową atmosferę, która sprzyja wyciszeniu po burzliwym dniu.

 

 

Written by

The author didnt add any Information to his profile yet