GRZEJNIKI KANAŁOWE – DYSKRECJA I SKUTECZNOŚĆ

Chociaż designerski grzejnik ścienny doskonale sprawdza się w roli oryginalnej ozdoby, to czasami projekt wnętrza wymaga innych rozwiązań – zdecydowanie bardziej dyskretnych. Dzisiaj to już nie problem. Możemy wybrać odpowiedni system ogrzewania kanałowego, który nie tylko dostarczy nam wymaganej ilość ciepła do pomieszczenia, lecz również ułatwi jego aranżację.

Szerokie drzwi balkonowe czy wysokie okna z jednej strony wprowadzają do mieszkania dużo świata i sprawiają, że wizualnie zyskuje ono na przestronności, z drugiej – mogą znacząco zwiększać straty ciepła i utrudniać znalezienie właściwego miejsca do montażu tradycyjnego grzejnika. Bardzo praktyczną propozycję stanowią w tym przypadku ukryte w podłodze grzejniki kanałowe. Nie ograniczają przestrzeni i możliwości jej organizacji, a gdy umieszczone są wzdłuż przeszkleń – niezwykle skutecznie redukują tzw. zimną przegrodę w okolicach drzwi balkonowych.

Zastosowanie tego nowoczesnego systemu ogrzewania ma ogromny wpływ na estetykę całego wnętrza. Zainstalowany w kanale podłogowym grzejnik jest niemalże niewidoczny, z wyjątkiem przykrywającej go kratki, którą można dopasować do wystroju pomieszczenia pod względem zarówno materiału jak i koloru.

Aquilo – grzejniki kanałowe Purmo dostępne są w trzech wersjach (bez wentylatora, z wentylatorem i wzmocniony z wentylatorem) oraz  wielu standardowych wielkościach, przy czym możliwe jest wykonanie grzejnika o nietypowych wymiarach na zamówienie.

K_2

W asortymencie marki znajdują się również dwa modele Aquilo, które łączą w sobie funkcje ogrzewania i chłodzenia. Do wyboru jest również kratka maskująca wykonana z drewna (dąb lub buk), stali nierdzewnej lub duraluminium (w kolorze naturalnym, jasnobrązowym, ciemnobrązowym lub czarnym). Dzięki temu grzejnik idealnie wkomponuje się w pomieszczenie, a nawet podkreśli jego charakter. Dodatkową zaletą grzejników kanałowych jest fakt, że można je łatwo utrzymać w czystości – wystarczy odchylić wymiennik ciepła i odkurzyć dno wanny. Polecamy 🙂

Written by

The author didnt add any Information to his profile yet