ELEGANCKI GRZEJNIK W NOWOCZESNYM WNĘTRZU

Nowocześnie urządzone pomieszczenie nietrudno rozpoznać. Oszczędność w zakresie dodatków, geometryczne formy, duże przeszklenia oraz zamiłowanie do prostoty nie pozostawiają wątpliwości – esencję stylu nowoczesnego stanowią minimalizm i funkcjonalność.

Bardzo istotne są także kolory, dlatego w nowoczesnym wnętrzu dominują biel, czerń, szarości lub beże, oraz takie materiały wykończeniowe, jak stal czy beton. Kluczowe znaczenie ma jednak rozplanowanie pomieszczenia w taki sposób, aby zaoszczędzić jak najwięcej miejsca. W celu uzyskania efektu przestronności projektanci często decydują się na wyburzenie zbędnych ścian działowych oraz redukują liczbę mebli i ornamentów, wykorzystując w roli oryginalnej ozdoby elementy wyposażenia o precyzyjnie określonej funkcji. Designerskie grzejniki Purmo świetnie wpisują się we wnętrze, w którym każdy z nielicznych, lecz starannie dobranych elementów dekoracyjnych odznacza się zarówno wysokimi walorami praktycznymi, jak i wysmakowanym wzornictwem.

Przyjrzeliśmy się kilku modelom Purmo, które efektownie podkreślą jego nowoczesny charakter: Kos V, Faro H i Ramo Ventil Compact.

Kos V to pionowy grzejnik dekoracyjny, który z powodzeniem może być zamontowany na wąskiej ścianie, np. w pobliżu dużych okien lub drzwi. Wyróżnia się perfekcyjnie płaską płytą czołową oraz delikatnie zaokrąglonymi krawędziami. Całość tworzy ascetyczną kompozycję, która wprowadza do wnętrza harmonię. Kos V dostępny jest w wielu kolorach z palety RAL, co zdecydowanie ułatwia dopasowanie modelu do panującej w pomieszczeniu tonacji barw. Szczególnie efektownie prezentuje się w industrialnej wersji, „inox”, z przednią płytą wykonaną ze stali nierdzewnej.

SN_1
Nowoczesną stylistykę wnętrza równie interesująco zaakcentuje grzejnik poziomy Faro H, którego płyta czołowa urozmaicona jest subtelnym profilowaniem. Czyste, równoległe linie z jednej strony przełamują surowość designu, z drugiej strony – znakomicie korespondują z charakterystycznym dla modernizmu zamiłowaniem do geometrycznego porządku. Niebanalne odcienie, takie jak chocolate brown lub graphite grey z pewnością dodadzą Faro H jeszcze więcej szyku.

SN_2

Motywem prostych linii ozdobiony jest także grzejnik Ramo Ventil Compact. W przypadku tego modelu płyta przednia z lekkimi przetłoczeniami poziomymi przyklejona jest do bazowej płyty grzewczej w sposób gwarantujący estetyczny wygląd całości. Ramo Ventil Compact obudowany jest ponadto osłonami bocznymi oraz osłoną górną typu grill. Dostępny jest w wielu wymiarach, dzięki czemu bez problemu znajdziemy właściwe miejsce do jego instalacji.

SN_3
Nowoczesne wnętrza niesłusznie kojarzone są z zimną i bezosobową atmosferą. Dzięki dobrze przemyślanym elementom wyposażenia, takim jak stylowe grzejniki Purmo – mogą stać się prawdziwie przytulne i oryginalne.

Written by

The author didnt add any Information to his profile yet