FUNKCJONALNA I STYLOWA ŁAZIENKA

Remont łazienki to kosztowne przedsięwzięcie, którego nie podejmujemy się zbyt często. Zazwyczaj nie mamy do dyspozycji wielu metrów kwadratowych, więc zależy nam, aby łazienka była estetyczna i dobrze zorganizowana. Szukamy rozwiązań, które pomogą nam połączyć dwa aranżacyjne cele: piękno i funkcjonalność tego małego pomieszczenia.
Aby nasze nakłady czasowe i finansowe nie okazały się daremną inwestycją, warto decydować się na najlepsze rozwiązania na każdym etapie prac, a więc należy zacząć od projektu. Nie wszyscy wiedzą, że nie tylko mieszkanie można zaprojektować, ale też system instalacji grzewczej. Odpowiednio dobrane grzejniki czy ogrzewanie podłogowe to nie tylko gwarancja ciepła w każdym pomieszczeniu, ale też znaczące oszczędności (zobacz tutaj: http://www.purmo.com/pl/inspiracja/konkurs-magia-ciepla-w-twoim-domu.htm). Ale o tym więcej w kolejnym poście, bo dzisiaj skupiamy się na łazience i jednym z najbardziej widocznych w niej elementów – grzejniku 😉
Aby ułatwić Wam wybór optymalnego modelu, przygotowaliśmy krótkie opisy kilku wybranych przez nas grzejników łazienkowych Purmo. Skupiamy się na tych, które naszym zdaniem doskonale sprawdzają się w neutralnie urządzonej łazience, ale też takich, które wprowadzą do niej nutę niepowtarzalności i ekstrawagancji.

purmo_java
Java to grzejnik drabinkowy o klasycznym designie. Charakteryzuje się eliptycznymi, umieszczonymi pod kątem kolektorami poziomymi, które sprawiają, że całość przypomina uchyloną żaluzję. Interesujący projekt modelu podnosi jednocześnie jego walory praktyczne, zdecydowanie ułatwiając suszenie ręczników. Java dostępna jest w wielu standardowych wielkościach, dzięki czemu można ją odpowiednio dopasować do pomieszczenia pod względem wymiaru, jak i mocy grzewczej.

Niezaprzeczalnym atutem modelu Mauritius jest możliwość jego montażu prostopadle do ściany. Dzięki czemu można go wykorzystać jako element dzielący pomieszczenie na mini strefy użytkowe. Model wyróżnia się dużą mocą grzewczą w stosunku do swojej wielkości, a dzięki nietuzinkowej konstrukcji w postaci podwójnego rzędu poziomych kolektorów z powodzeniem może odegrać rolę centralnej ozdoby. Mauritius znajduje powszechne zastosowanie również w kuchni otwartej na jadalnię lub salon.

Miłośnikom nowoczesnego wzornictwa z pewnością przypadnie do gustu grzejnik Evia – najnowsza propozycja Purmo. Model został zaprojektowany jako harmonijna kompozycja, w której sekcje płaskich kolektorów przedzielone są elementami drabinkowymi delikatnie wygiętymi w łuk, które dają się odchylać w celu wygodnego zawieszania wilgotnych tkanin. Evia prezentuje się niezwykle efektownie, zwłaszcza w przypadku, gdy uchylne kolektory zaakcentowane są za pomocą kontrastu barw.
Portfolio Purmo jest bardzo bogate, więc zachęcamy Was to zapoznania się ze wszystkimi propozycjami katalogowymi tej marki. W szerokiej gamie kształtów i kolorów, bez trudu znajdziecie model odpowiedni dla wybranego przez Was stylu aranżacji. Polecamy!

Zapisz

Written by

The author didnt add any Information to his profile yet