BLOGERKA W ŚWIECIE DESIGNU – ROZMOWA Z ULĄ MICHALAK

Twoje teksty pomagają czytelnikom określić swój indywidualny styl i stworzyć piękną przestrzeń wokół siebie. A kto Ciebie zachęcił do pisania o wnętrzach? 

W tym roku w lutym będę obchodzić czwartą rocznicę pierwszego wpisu na blogu. Decyzja o jego założeniu była spontaniczna, ale wynikała z mojej ogromnej pasji do wnętrz i designu. Chciałam te wszystkie informacje, pomysły i rozwiązania gdzieś umieścić, jakoś przechowywać. Potem okazało się, że ludzi to również interesuje, że oczekują nowych publikacji, ciekawi ich co zrobiłam, jaki mam pomysł na dany problem związany z projektowaniem. Szybko okazało się również, że praca nad blogiem rozwija mnie i determinuje do dalszych działań, poszukiwań. Stąd wyjazdy na targi i festiwale designu.
 

Aranżacja stołu Ula Michalak

Aranżacja stołu Ula Michalak

Jesteś autorką bloga, ale też inicjatorką spotkań, warsztatów, wymiany myśli i doświadczeń. Kilka lat temu wpadłaś na świetny pomysł organizacji MeetblogIn w ramach Łódź Design Festival. Opowiedz więcej o tym projekcie.

Ta przygoda trwa tak samo długo jak mój blog. Pierwszy Meetblogin (red. ogólnopolski zjazd blogerów wnętrzarskich) odbył się w 2013 roku i okazał się strzałem w dziesiątkę. Wzbudził ogromne zainteresowanie zarówno wśród blogerów, jak i wśród partnerów wydarzenia czy mediów wnętrzarskich. To był też ogromny kredyt zaufania zarówno ze strony współorganizatora, czyli Łódz Design Festival, jak i ze strony marek. Dzięki wytężonej pracy i życzliwym ludziom Meetblogin stał się integralną częścią łódzkiego festiwalu designu i ważnym punktem w terminarzu blogerów wnętrzarskich. Również strona biznesowa, partnerzy, marki z branży urządzania wnętrz widzą w tym wydarzeniu potencjał i wiele z nich, między innymi Purmo, na stałe współpracuje przy organizacji Meetblogin. Do kolejnego zjazdu pozostało 10 miesięcy, a ja już dziś myślę, jak udoskonalić ten event.
 

Warsztaty, Meetblogin / Łódź Festival Design

Warsztaty, Meetblogin / Łódź Festival Design

Gdzie zdobywasz wiedzę o trendach, którą dzielisz się z czytelnikami?
 
Jak wspomniałam wcześniej, ogromnym źródłem wiedzy i inspiracji są targi wnętrz i festiwale designu. Od lat jestem obecna na najważniejszym wydarzeniu w Europie – iSaloni w Mediolanie. To punkt obowiązkowy dla każdego, kto interesuje się urządzaniem wnętrz, stylizacją, dekoracją. Tu można zobaczyć często zaskakujące, wręcz spektakularne projekty młodych artystów. Tę część targów w Mediolanie lubię najbardziej. Byłam również na London Design Week, a także na targach we Frankfurcie, to największe komercyjne targi z branży aranżowania wnętrz w Europe. Co roku wraz z grupą  blogerek tworzymy Bloggers Zone na targach Arena Design, Home Decor i Meble Polska w Poznaniu. Około 100 metrową przestrzeń aranżujemy wg. naszej wizji meblami i dekoracjami z oferty wystawców.

Jakich postów jest więcej na Twoim blogu: tych z praktycznymi wskazówkami czy o designie?

Zdecydowanie najwięcej jest tam metamorfozy mojego mieszkania. Zresztą właśnie te publikacje cieszą się największym zainteresowaniem wśród czytelników. Pokazuję, że można, często samemu, że wystarczy chcieć. Że można inaczej niż wszyscy. Że ładne nie jest to co jest ładne, ale to co się komu podoba. Mnie ostatnio zafascynował amerykański glamour i tak chcę mieszkać. Do tego dążę, przeprowadzając serię przemian w moim domu. I to się ludziom podoba, choć to bardzo niepopularny kierunek w Polsce, gdzie obecnie króluje biel i szarość. Jednak moi czytelnicy doceniają wiarygodność i to, że właśnie jestem inna, że pokazuję coś nowego.

Aranżacja świąteczna Ula Michalak, grzejnik Delta / Purmo

Aranżacja świąteczna Ula Michalak, grzejnik Delta / Purmo

Czym zaskoczysz nas w 2017 roku na swoim blogu?
 
Gdybym powiedziała, nie byłoby już zaskoczenia. Ale jest oczywiste, że nadal będę promować amerykański glamour i pokazywać jego cechy w aranżacjach w moim domu. Z pewnością znów odwiedzę Mediolan i w dużej mierze to, czy kogoś zaskoczę, będzie zależeć od tego, czym zaskoczą mnie wystawcy.

Ula Michalak

Ula Michalak

Ula Michalak, stylistka wnętrz, autorka bloga interiorsdesignblog.com. Miłośniczka i promotorka amerykańskich wnętrz i stylu życia, pełnego radości i życzliwości. Inicjatorka i organizatorka Meetblogin, ogólnopolskiego zjazdu blogerów wnętrzarskich na Lodz Design Festival. Pomysłodawczyni Bloggers Zone na poznańskich targach Home Decor i Arena Design, gdzie wraz z grupą blogerek aranżuje autorską przestrzeń meblami i dodatkami z oferty wystawców.

Wszystkie zdjęcia Karolina Grabowska, Kaboompics.com

Written by

The author didnt add any Information to his profile yet