CIEPŁY I BEZPIECZNY POKÓJ DLA DZIECKA

Na co zwrócić uwagę podczas urządzania pokoju dziecięcego? Z pewnością nie może w nim zabraknąć edukacyjnych zabawek, kolorowych książeczek, czy też przyborów do rysowania i malowania, a zatem tych wszystkich elementów, które zachęcają najmłodszych mieszkańców naszego domu do rozwijania swoich talentów oraz poznawania świata. Niezwykle istotna jest również komfortowa temperatura, która sprzyjać będzie aktywności dziecka.

Przytulny pokój dziecięcy zwykle kojarzony jest z bajkowymi dekoracjami oraz „twórczym” nieładem, którego na dłuższą metę nigdy nie udaje się nam poskromić. Finezyjny wystrój wnętrza to jednak za mało, żeby zapewnić dziecku jak najlepsze warunki do rozwoju. Bardzo dobrym pomysłem jest podział aranżowanej przestrzeni na strefy użytkowe: część sypialną, część przeznaczoną do zabawy oraz część przeznaczoną do nauki. Natomiast o optymalną temperaturę w pomieszczeniu, w którym dziecko przebywa większość czasu, zadbamy dzięki oferowanym przez Purmo rozwiązaniom grzewczym.

5.1.2

Purmo Ventil Compact

Niektóre pokoje dziecięce charakteryzują się na tyle małym metrażem, że wygospodarowanie odpowiedniego miejsca do instalacji grzejnika może być trudnym zadaniem. Inne z kolei są tak przestronne, że wraz z nastaniem sezonu zimowego zaczynamy się niepokoić, czy wybrane urządzenie grzewcze skutecznie zabezpieczy pokój przed chłodem. Stalowe grzejniki Purmo Ventil Compact oraz Purmo Plan Ventil Compact dostępne są w szerokiej gamie typów i rozmiarów, dzięki czemu zapewnią komfort cieplny w każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego wielkości. Pierwszy model wyróżnia się profilowaną płytą czołową, a drugi idealnie gładkim frontem. Ich spokojny design możemy urozmaicić żywym kolorem, który nada wnętrzu radosny klimat.

purmo-plan-ventil-compact

Purmo Plan Ventil Compact

Jeżeli urządzamy pokój dla alergika i zależy nam na wysokim standardzie higienicznym, to świetną propozycją jest Purmo Ventil Hygiene. Model ten nie posiada elementów konwekcyjnych ani osłon. Taka konstrukcja bardzo ułatwia czyszczenie urządzenia oraz utrudnia osadzanie się na nim kurzu, a w konsekwencji – przyczynia się do ograniczenia ilości alergenu w pomieszczeniu.

purmo-ventil-hygiene

Purmo Ventil Hygiene

Najwygodniejszym rozwiązaniem dla rodziców dzieci o niespożytej energii jest z kolei ogrzewanie podłogowe Purmo. Wszystkie elementy systemu umieszczone są pod posadzką, co eliminuje ryzyko zranienia się o charakterystyczne dla tradycyjnych grzejników ostre krawędzie. W ten sposób dziecko może bezpiecznie eksplorować otaczający je świat i bawić się na całego!

Written by

The author didnt add any Information to his profile yet