HISTORIA CIEPŁEM PISANA

Nowoczesne grzejniki oraz systemy ogrzewania podłogowego Purmo obecne są w naszych domach od 25 lat, jednak historia firmy rozpoczęła się już w XVIII wieku – poznajcie ją razem z nami!

Rodzina Rettigów uruchomiła swoją pierwszą fabrykę tytoniu w Danii w latach 70. XVIII wieku, ale już po kilku latach zaangażowała się z wielkim powodzeniem w przemysł okrętowy oraz produkcję żelaza. Wizja rozwoju firmy miała wpływ na przeniesienie jej do Finlandii, gdzie z czasem Rettig stał się także jednym z czołowych producentów piwa w tym kraju.

Solvang, USA - February 13, 2016: Danish windmill houses in a tourist town in California

W latach 70. XX wieku koncern przejął niewielką fabrykę grzejników Purmo, którą zmodernizował i zautomatyzował. W bardzo krótkim czasie grzejniki stały się najbardziej poszukiwanym produktem w Finlandii i rozpoczął się ich europejski eksport. W kolejnych latach dalsze inwestycje zaowocowały otwarciem nowych fabryk w Szwecji, Belgii, Irlandii, Niemczech i Polsce. Po ponad 200 latach działalności koncern nadal jest firmą rodzinną, zarządzaną zgodnie z wartościami, którymi kierowali się jego założyciele.

Aerial view of Helsinki, capital of Finland

Dzisiaj Rettig Heating jest największym europejskim producentem grzejników oraz systemów ogrzewania podłogowego i systemów rurowych, dostarczającym produkty do ponad 50 krajów. Polska odgrywa szczególną rolę w strategii rozwoju firmy w Europie Środkowo-Wschodniej. To właśnie w Rybniku zlokalizowana jest największa i najnowocześniejsza fabryka Rettig Heating, w której produkowanych jest  rocznie około 2,5 miliona najwyższej jakości grzejników. W polskich domach od 25 lat obecne są grzejniki: płytowe, łazienkowe, dekoracyjne, konwektorowe, kanałowe, kolumnowe, elektryczne oraz ogrzewanie płaszczyznowe wyposażane w innowacyjny system rurowy.

PURMO_pasja

Rettig Heating jest firmą, która powstała z pasji, co cały czas jest widoczne w zakresie designerskich pomysłów oraz precyzyjnych rozwiązań technologicznych. Pasja to ludzie, dlatego w roku jubileuszowym pracownicy Purmo postanowili podzielić się tym, co ich inspiruje i dostarcza energii na co dzień do pracy. W ten sposób powstał specjalny kalendarz na rok 2017, prezentujący 12 pracowników Purmo i ich pasje.

Written by

The author didnt add any Information to his profile yet