OGRZEJ MIESZKANIE KOLOREM

Aranżacja mieszkania to bardzo przyjemny etap, w który wchodzimy z wielką ulgą po męczących tygodniach prac remontowych. Zanim ustawimy meble, czeka nas jeszcze wybór koloru na ściany oraz urządzeń funkcjonalnych, które odgrywają istotną rolę na drugim planie. A może warto nadać im wyjątkowy charakter, podkreślając kolorem ich design?

Słynna meksykańska malarka, Frida Kahlo, w latach czterdziestych ubiegłego stulecia w liście do swojego bliskiego przyjaciela, José Bartoli, napisała: „Chciałabym Ci podarować najwspanialsze kolory”. Do dzisiaj nic się nie zmieniło. Bez względu na to, czy jesteśmy artystami, czy też mamy jakkolwiek inny zawód  – emocje wyrażamy również poprzez kolory. Mają one wpływ na nasze samopoczucie, ale też na klimat pomieszczeń, dlatego warto wprowadzać je do wnętrz w przemyślany i  kompatybilny sposób.

Świetnym pomysłem na nadanie pomieszczeniu oryginalnego stylu jest z pewnością zmiana koloru grzejnika. Najwygodniej od razu zamówić go w odpowiednim do wnętrza kolorze, co jest możliwe do zrealizowania z pomocą palety RAL. Jednym z producentów oferujących kolorowe grzejniki jest marka Purmo, której modele łączą wysoką funkcjonalność z wyszukanym wzornictwem. Przyjrzyjmy się trzem wybranym modelom.

Purmo Vertical

Purmo Vertical

Niebieski kolor w pastelowej tonacji do przedpokoju? Dlaczego nie! Jest to pomieszczenie przejściowe i zazwyczaj silnie odczuwamy w nim brak wystarczającej ilości naturalnego światła. Dlatego do przedpokoju rekomendujemy grzejnik Vertical w  jasnym i delikatnym kolorze niebieskim na tle białej ściany, przy jednoczesnym zaakcentowaniu wybranego koloru poprzez zastosowanie go na przeciwległej ścianie.

Purmo Java

Purmo Java

Jeżeli jesteśmy z natury zachowawczy, to zdecydowanie bardziej zaszaleć możemy z kolorem grzejnika w łazience. Sztuczne oświetlenie paradoksalnie będzie naszym sprzymierzeńcem – ponieważ jest niezmienne, nie musimy obawiać się, że wybrany przez nas różowy kolor grzejnika (na zdj. Java marki Purmo) zachwycać nas będzie wieczorem, ale już rano, w promieniach słońca, okaże się  zbyt wyrazisty. Jeżeli lubimy styl loftowy, to z pewnością różowy grzejnik na surowej, betonowej ścianie będzie absolutnym strzałem w dziesiątkę.

Purmo Santorini C

Purmo Santorini C

Grzejnik Santorini C w kolorze metalicznym zapewne przypadnie do gustu fanom połączenia metalu ze szkłem w aranżacji przestrzeni mieszkalnej. Jego odcień przypominający wypolerowane srebro sprawi, że nasza łazienka doskonale wpisze się w aktualnie modny, futurystyczny trend. A nam pozostanie tylko cieszyć się komfortowym ciepłem, o które warto zadbać szczególnie na ostatnim etapie metamorfozy mieszkania.

Written by

The author didnt add any Information to his profile yet