MAŁE I CIEPŁE POKOJE

Niesamowicie trudno na niewielkiej przestrzeni ustawić meble w atrakcyjny sposób. Dlatego mały pokój stanowi wielkie wyzwanie dla właściciela. Co zrobić w sytuacji, kiedy każdy centymetr jest na wagę złota? Otóż jest rozwiązanie! Wystarczy przenieść grzejnik spod okna na boczną ścianę i wykorzystać zwolnioną przestrzeń na ustawienie niezbędnych mebli.

Wiele osób musi poradzić sobie z zagospodarowaniem sypialni, w której oprócz łóżka powinien zmieścić się jeszcze stolik, krzesło i szafa. Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na zakup nowych mebli na wymiar. Wiele osób jednak marzy o ustawieniu starych mebli w bardziej funkcjonalny sposób. Niestety, miarka budowlana nie zna litości, nie jest elastyczna i nie udaje się zaaranżować pokoju tak, jakbyśmy chcieli. A więc jak pogodzić funkcjonalność z estetyką, by zmiana zakończyła się sukcesem? Czasami wystarczy wymienić jeden stary element w pokoju na nowy, np. zmienić poziomy grzejnik na pionowy, wąski, taki jak Narbonne od Purmo. Przenosząc grzejnik spod okna na ścianę, zyskujemy dodatkowy metraż na podłodze – wolną przestrzeń pod parapetem, w którą można wstawić łóżko, szafkę czy biurko.

Skandynawska marka Purmo, obecna na polskim rynku od 25 lat, oferuje wiele grzejników pionowych: dekoracyjnych, płytowych, kolumnowych. Jedną z najbardziej popularnych linii są dekoracyjne modele Narbonne: Narbonne V, Narbonne V VT, Narbonne V M. Elastyczność w doborze ich mocy i wymiarów pozwala dopasować je nawet do wymagających wnętrz. Wszystkie Narbonne mają elegancki i bardzo nowoczesny wygląd, a w małych pokojach wpisują się w tło lub stają się niestandardowym elementem dekoracji. Wykonane są ze stalowych, 7-cm paneli instalowanych z przerwą co 2 mm, co umożliwia dostosowanie szerokości grzejnika oraz jego wysokości do wymiaru ściany.

Narbonne V, Narbonne V VT, Narbonne VM różnią się sposobem podłączenia do instalacji centralnego ogrzewania.  Możliwe jest podłączenie boczne lub od dołu z głowicą umieszczoną z boku poza obrysem grzejnika, a także odpodłogowe z zaworem ozdobnym, umieszczonym centralnie pod grzejnikiem. Purmo przygotowało też tabelę kolorów specjalnych RAL dla tych, którzy marzą o oryginalnej aranżacji małego pokoju.

 

 

 

Written by

The author didnt add any Information to his profile yet