OGRZEWANIE PODŁOGOWE W MIG

Przygotowujesz dom na sezon jesienno-zimowy i planujesz wymianę ogrzewania na bardziej efektywne? Jeżeli powodem, który powstrzymuje Cię przed wyborem ogrzewania podłogowego, jest wizja zrywania starej posadzki i kucia wylewki, to mamy dla Ciebie świetną wiadomość! W ofercie Purmo dostępne są teraz nowoczesne systemy renowacyjne, które pozwalają na ekspresowy montaż podłogówki bezpośrednio na istniejącym podłożu!

„Niewidoczne” ogrzewanie podłogowe oznacza nie tylko dużą swobodę w urządzaniu wnętrza, możliwość chodzenia boso po mieszkaniu nawet w środku zimy oraz łatwe sterowanie temperaturą w pomieszczeniu. Jest to również bardzo ekonomiczna metoda grzewcza, która daje szansę na oszczędność energii rzędu 12 %. Jednak instalacja ogrzewania podłogowego w remontowanym domu była dotychczas czasochłonnym i kosztownym procesem, który wiązał się z usunięciem starej podłogi. Dzięki nowym systemom Purmo – Klettjet R oraz TS14 R – montaż instalacji możemy wykonać w bardzo szybkim tempie, ponieważ układane są one bezpośrednio na istniejącym podłożu. Co istotne, poziom połogi podnosi się w efekcie jedynie o 30-40 cm wraz z wykończeniem!

Innowacyjnym elementem Purmo Klettjet R jest samoprzylepna mata PE, na której mocuje się rury z rzepem. Montaż systemu  jest niezwykle prosty – z powodzeniem może być wykonany przez jedną osobę, przy pomocy wyłącznie rozwijacza do rur. Purmo Klettjet R z łatwością dopasujemy do każdej geometrii pomieszczenia przy dowolnym rozstawie rur.

Podstawowym komponentem Purmo TS14 R jest natomiast płyta systemowa ze styropianu EPS 240. Na jej powierzchni znajdują się kanaliki, w których montowane są rury z wkładką aluminiową. System układa się bezpośrednio na istniejącej podłodze lub izolacji termicznej, dzięki czemu Purmo TS14 R możemy zastosować zarówno do ogrzewania, jak i chłodzenia budynku.

Obydwa systemy pozwalają na ogrzanie podłogi do 3 razy szybciej w porównaniu do rozwiązań tradycyjnych. Decydując się na Purmo Klettjet R lub Purmo TS14 R, łatwo i szybko wykonamy montaż ogrzewania podłogowego i zadbamy o wysoki komfort cieplny w naszym domu podczas chłodnych dni.

Written by

The author didnt add any Information to his profile yet