Ukryte ciepło

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że grzejnik może być wspaniałą dekoracją wnętrza. A jeśli nawet, to krótka wizyta w galerii zdjęć aranżacyjnych Purmo rozwieje wszelkie wątpliwości. Czasami jednak, w trosce o komfort cieplny w naszym domu lub optymalne zagospodarowanie przestrzeni, warto rozważyć montaż ogrzewania podłogowego lub kanałowego.

 

Aquilo_1

 

Jeżeli urządzamy pomieszczenie z dużymi powierzchniami przeszklonymi, to należy pamiętać, że wysokie okna lub szerokie drzwi balkonowe mogą stać się drogą niekontrolowanej ucieczki ciepła w chłodne dni. W porównaniu do tradycyjnego grzejnika ściennego, o wiele lepszym rozwiązaniem będą w tym przypadku wbudowane w podłogę i niemalże niewidoczne grzejniki kanałowe Purmo Aquilo. Najlepiej zamontować je wzdłuż przeszkleń – wtedy skutecznie ochronią pomieszczenie przed napływem chłodnego powietrza przy posadzce. Elementem grzejnym Purmo Aquilo jest miedziano-aluminiowy wymiennik ciepła umieszczony w obustronnie ocynkowanej wannie stalowej. Grzejnik przykrywa kratka maskująca, którą bez problemu możemy dopasować do stylu aranżacji wnętrza – w ofercie Purmo mamy do wyboru podłużne bądź poprzeczne kratki maskujące, wykonane z drewna (dąb albo buk), stali nierdzewnej lub duraluminium (w kolorze naturalnym, jasnobrązowym, ciemnobrązowym oraz czarnym).

 

Aquilo2

 

Jeszcze bardziej dyskretnym rozwiązaniem jest ogrzewanie podłogowe Purmo, które podniesie komfort użytkowania praktycznie każdego pomieszczenia w naszym domu. Wszystkie komponenty instalacji ukryte są pod posadzką, dzięki czemu mamy wielką swobodę w planowaniu np. układu mebli. Ogrzewanie podłogowe zapewnia najkorzystniejszy dla człowieka rozkład temperatury, tj. cieplejsze powietrze przy stopach, a chłodniejsze na poziomie głowy. Jest to ponadto doskonała propozycja dla alergików: ciepło oddawane jest tu przez promieniowanie, co radykalnie ogranicza ruch powietrza i unoszenie się kurzu.
W portfolio Purmo znajdziemy innowacyjne systemy Klettjet R oraz TS14 R, które umożliwią nam szybki i łatwy montaż ogrzewania podłogowego, bez konieczności zrywania posadzki i kucia wylewki. Układane są one bezpośrednio na istniejącej podłodze, podnosząc jej poziom jedynie o 30-40 mm wraz z wykończeniem. Więcej informacji na temat systemów Klettjet R oraz TS14 R można uzyskać od doradców technicznych Purmo w ramach akcji promocyjnej „Eksperci od ciepła.pl”. Szczegóły promocji dostępne są na stronie www.eksperciodciepla.pl.

Written by

The author didnt add any Information to his profile yet