OGRZEWANIE PRZYJAZNE ALERGIKOM

Okres intensywnego pylenia uczulających roślin mamy już za sobą, ale alergicy niestety nie mogą odetchnąć z ulgą. W sezonie grzewczym w naszych mieszkaniach mnożą się roztocze kurzu domowego, a o ich obecności dają znać napady kichania, duszność, katar czy łzawienie oczu. W jaki sposób przeciwdziałać nasilaniu się uciążliwych reakcji alergicznych?

Wnętrza przyjazne alergikom to wnętrza, w których nie fruwa kurz. W związku z tym powinniśmy unikać wszelkich dekoracji i elementów wyposażenia, które są jego potencjalnym rezerwuarem. Dotyczy to m.in. grubych zasłon, dywanów, tapicerowanych mebli, a także urządzeń grzewczych trudnych do utrzymania w czystości. W portfolio Purmo znajdziemy rozwiązania, które staną się naszym sprzymierzeńcem w walce z kurzem.

W domu alergika doskonale sprawdzą się stalowe grzejniki płytowe Purmo Hygiene. Ich ogromnym atutem jest brak wewnętrznych elementów konwekcyjnych oraz osłon bocznych i osłony górnej. Dzięki takiej konstrukcji są o wiele mniej podatne na zakurzenie i z łatwością możemy je dokładnie wyczyścić. Seria Purmo Hygiene obejmuje modele z profilowaną płytą czołową (np. Purmo Ventil Hygiene) oraz modele o nowoczesnym designie, które wyróżniają się idealnie gładkim frontem (np. Purmo Plan Hygiene). Wszystkie spełniają standardy obowiązujące w obiektach służby zdrowia, co potwierdza stosowny atest higieniczny.

Świetnym rozwiązaniem dla osób uczulonych na roztocze mieszkaniowe jest również ogrzewanie podłogowe Purmo. Działa ono na zasadzie promieniowania, a nie konwekcji, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych grzejników. W konsekwencji ruch powietrza i rozprzestrzenianie się kurzu są minimalne. Wielkimi atutami podłogówki są ponadto energooszczędność oraz bardzo korzystny dla człowieka rozkładu temperatury w pomieszczeniu, w myśl zasady „chłodniej przy stopach, cieplej przy głowie”.

W ostatnim czasie marka Purmo wzbogaciła swoje portfolio o systemy ogrzewania podłogowego Klettjet R oraz TS14 R, które są idealną propozycją dla remontowanego domu lub mieszkania. Wykonanie instalacji przy wykorzystaniu tych innowacyjnych systemów nie wymaga zrywania posadzki i kucia wylewki, ponieważ układane są one bezpośrednio na istniejącym podłożu. W efekcie prace montażowe przebiegają znacznie szybciej, a poziom podłogi podnosi się jedynie o 30-40 mm wraz z wykończeniem!

Written by

The author didnt add any Information to his profile yet