ZIELONY OGRÓD PRZEZ CAŁY ROK

Pogoda za oknem zniechęca Cię do wyjścia z domu? Doskonałym remedium na chandrę w mroźne i krótkie dni jest wypełniony roślinami ogród zimowy, w którym komfortową temperaturę zapewnią nam grzejniki konwektorowe Purmo Aura.

W strefie klimatycznej, w której leży Polska, sezon tarasowy trwa stosunkowo krótko i przez wiele miesięcy dokucza nam brak słońca oraz kontaktu z przyrodą. Wycieczka do ciepłych krajów z pewnością może poprawić nam nastrój, ale nie na długo. Na szczęście istnieje jeszcze inne rozwiązanie, które pozwala na odpoczynek w przyjemnym otoczeniu roślin, i to bez wychodzenia z domu! Ogród zimowy, bo o nim tu mowa, doskonale sprawdzi się jako strefa relaksu, w której zaspokoimy potrzebę obcowania z naturą niezależnie od pory roku. Pamiętajmy jednak, że pomieszczenie tego typu charakteryzuje się dużymi przeszkleniami, które powodują zwiększone straty ciepła. Grzejniki konwektorowe marki Purmo skutecznie ochronią nas przed chłodem w ogrodzie zimowym.

Modele z linii Purmo Aura, pomimo niewielkich rozmiarów, są bardzo wydajne. Działają na zasadzie konwekcji, tzn. wykorzystują zjawisko unoszenia się ciepłych mas powietrza. Elementem grzejnym jest odporny na korozję miedziano-aluminiowy wymiennik ciepła, umieszczony w estetycznej stalowej obudowie. Obudowa nie nagrzewa się bezpośrednio od czynnika grzewczego, przez co straty energii związane z promieniowaniem do powierzchni szklanych są zredukowane do minimum, a koszty eksploatacji – znacznie niższe.

W ofercie Purmo znajdziemy grzejniki konwektorowe stojące oraz naścienne. Aura Basic oraz Aura Comfort instalowane są na podłodze przy wykorzystaniu konsol montażowych. W pierwszym przypadku wymiennik ciepła osłonięty jest perforowaną kratką stalową, w drugim – kratką wykonaną z duraluminium, pomalowaną na ten sam kolor, co grzejnik. Z kolei Aura Bench wyposażony jest opcjonalnie w górny blat, dzięki któremu model może pełnić funkcję ławeczki. Portfolio grzejników konwektorowych Purmo uzupełnia Aura Slim Comfort – grzejnik naścienny, odznaczający się eleganckim, gładkim wykończeniem.

Modele Purmo Aura dmożemy zamówić w wielu standardowych rozmiarach oraz wariantach kolorystycznych. Skutecznie ogrzeją nie tylko ogrody zimowe, ale również inne pomieszczenia o dużych przeszkleniach, takie jak biura czy witryny sklepowe.

Zapisz

Written by

The author didnt add any Information to his profile yet