ZIELONE CIEPŁO ZE SKANDYNAWII

Rozległe lasy, piękne jeziora i niesamowicie czyste powietrze co roku przyciągają rzesze turystów do krajów skandynawskich. Jednak ten zapierający dech w piersiach krajobraz prawdopodobnie wyglądałby dzisiaj inaczej, gdyby nie dbałość mieszkańców o środowisko naturalne. Idea wykorzystywania „zielonej energii” przyświeca również marce Purmo, której korzenie wywodzą się właśnie ze Skandynawii.

 

Oferowane przez Purmo grzejniki doskonale sprawdzają się w niskotemperaturowych instalacjach grzewczych, zasilanych z odnawialnych źródeł energii poprzez pompy ciepła. Zapewniają one ogrzanie budynku do temperatury 20°C, pracując przy temperaturze zasilania 45°C i powrotu 35°C (dla porównania, temperatura wody zasilającej w przypadku rozwiązań tradycyjnych wynosi ok. 70-75°C). Zużywają zatem znacznie mniej energii, aby dostarczyć do pomieszczeń wymaganą ilość ciepła, a co za tym – przyczyniają się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla. Oznacza to również, że są bardzo przyjazne dla naszych portfeli.

Stosowanie grzejników Purmo wiąże się również z ograniczeniem ilości odpadów. Po zakończeniu eksploatacji urządzenia, wszystkie jego części składowe mogą zostać rozmontowane, a elementy metalowe, które wytwarzane są głównie ze stali, mogą zostać ponownie użyte lub poddane recyklingowi.

Written by

The author didnt add any Information to his profile yet