DOMOWE INSTALACJE Z PURMO

Budowa własnego domu to dla wielu osób realizacja jednego z największych życiowych marzeń. Tak poważna inwestycja wymaga przemyślanego projektu, który będzie optymalnie dostosowany do potrzeb mieszkańców. Szczególną uwagę należy zwrócić na domowe instalacje. Wybierając nowoczesny system instalacyjny Cleverfit Axial, unikniemy dokuczliwych i kosztownych awarii.

Jaki dom wybrać? Parterowy czy piętrowy? Czy wybudować w domu piwnicę? Jak rozplanować układ pomieszczeń? Czy zaadaptować poddasze na cele użytkowe? Oto przykładowe pytania, na które musimy sobie odpowiedzieć podczas planowania budowy własnego domu.  Bardzo ważną kwestią jest zaprojektowanie, a następnie wykonanie niezbędnych instalacji, ponieważ ich bezawaryjna praca ma decydujące znaczenie dla naszego komfortu. Marka Purmo oferuje innowacyjny system rurowy Cleverfit Axial, który gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie instalacji przez co najmniej 50 lat.

System Cleverfit Axial doskonale sprawdzi się m.in. w instalacji centralnego ogrzewania, wody użytkowej oraz wody pitnej. Jest przyjazny dla środowiska, w pełni odporny na korozję oraz nie zmienia właściwości chemicznej wody, która płynie w instalacji. System posiada niemiecki certyfikat DVGW oraz polski atesty higieniczny PZH, a jego niezawodność potwierdzona jest 10-letnim okresem gwarancyjnym.

W  skład systemu Cleverfit Axial wchodzą pięciowarstwowe rury CLEVERFIT PE-Xc SD4+ o średnicy od 16 do 32 mm, złączki z nasuwanym pierścieniem oraz profesjonale narzędzia do wykonania połączeń. Rury wykonane są z polietylenu o wysokiej gęstości, usieciowanego  strumieniem elektronów. Posiadają barierę antydyfuzyjną EVOH, która przeciwdziała wnikaniu tlenu do instalacji centralnego ogrzewania oraz korozji elementów metalowych. Odznaczają się również pamięcią kształtu, tj. mają zdolność powrotu do kształtu wyjściowego przy złamaniu poprzez podgrzanie do temperatury  ok. 130°C.

Rury łączone są za pomocą złączek z polifenylosulfonu (PPSU) lub mosiądzu. Podstawę stanowią złączki PPSU z nasuwanym pierścieniem, które odznaczają się wytrzymałością na naprężenia i uderzenia oraz odpornością na ekstremalne temperatury (do 180°C) i odkładanie osadów. Gwarancją poprawności wykonanego połączenia jest unikatowa, opatentowana technologia Click-Hit. Kolejnym unikatowym rozwiązaniem jest hybrydowy nasuwany pierścień, który łączy w sobie najlepsze cechy tworzywa sztucznego i metalu. Wewnętrzna plastikowa część pierścienia jest idealnie gładka i ułatwia jego naciąganie na złączkę (zwłaszcza w ujemnych temperaturach). Zewnętrzna metalowa część zabezpiecza przed rozszerzaniem się pierścienia w wysokich temperaturach. Uzupełnieniem systemu są złączki mosiężne gwintowane oraz hybrydowe (jak np. kolanko naścienne).

Dzięki  specjalistycznym narzędziom prace montażowe przebiegają sprawnie i szybko – wykonanie połączenia zajmuje zaledwie kilka sekund. Co istotne, system Cleverfit Axial podlega ubezpieczeniu do 1000 000 euro.

Written by

The author didnt add any Information to his profile yet