Ogrzewanie i chłodzenie w stylu eco

Coraz więcej Polaków decyduje się na aranżację domu w stylu eco. W rezultacie we wnętrzach zaczynają dominować kolory ziemi, roślinne motywy, drewno i kamień. Równie ważne stają się proekologiczne, energooszczędne rozwiązania, szczególnie w zakresie ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń. System podłogowy Purmo to idealna propozycja dla tych, którzy chcą żyć w bliskością z przyrodą.

Dom zaprojektowany w zgodzie z naturą to przestrzeń, w której można odetchnąć od pędu cywilizacyjnego. Znakiem rozpoznawczym ekologicznej stylizacji jest wykorzystanie naturalnych materiałów, prostych form oraz stonowanych barw, w tym ciepłych brązów, różnych odcieni szarości, zieleni i błękitu. Wszystkie te elementy budują wyjątkowy nastrój, który sprzyja relaksowi i pomaga odzyskać wewnętrzną równowagę. Trudno jednak poczuć prawdziwą harmonię w przegrzanym lub wychłodzonym pomieszczeniu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom miłośników stylu eco, marka Purmo oferuje przyjazne środowisku i kompleksowe rozwiązania, które zagwarantują komfortowe warunki cieplne w domu o każdej porze roku.

Nowoczesnym sposobem na zapewnienie komfortu cieplnego w domu przy pomocy odnawialnych źródeł energii jest system podłogowy Purmo. System działa na niskich temperaturach wody, dzięki czemu doskonale współpracuje z pompami ciepła. Rozwiązanie to charakteryzuje się wysoką efektywnością energetyczną i przyczynia do redukcji emisji szkodliwych substancji do środowiska. Co istotne, podłogówkę Purmo możemy zastosować nie tylko do ogrzewania, ale także chłodzenia pomieszczeń, pod warunkiem, że współpracuje ona z pompą ciepła z funkcją chłodzenia lub wytwornicą wody lodowej. System ten stanowi zatem odpowiedź na potrzeby, jakie pojawiły się na skutek postępujących zmian klimatycznych.

Podczas fali męczących upałów ulgę przyniesie nam również dwufunkcyjny klimakonwektor VIDO. Eksperci Purmo zadbali o to, aby z powodzeniem można było go stosować w niskotemperaturowych instalacjach grzewczych. Źródłem gorącej wody, która zasila VIDO zimą, jest pompa ciepła lub kocioł centralnego ogrzewania. Natomiast latem przez urządzenie przepływa woda lodowa z chillera lub pompy ciepła działającej w cyklu odwróconym.

Written by

The author didnt add any Information to his profile yet