Smart Wakacje. Jak przygotować się do wyjazdu?

Pierwszy dzień kalendarzowego lata już za nami, co oznacza że lada moment przywitamy upragnione wakacje. Czas na zasłużony odpoczynek i przysłowiowe „naładowanie akumulatorów”. A to z kolei oznacza, że wielkimi krokami zbliża się sezon na: “A czy nie zapomnieliśmy o…?”.

Zapalonym świetle w kuchni, wyschniętym trawniku przed domem, otwartej bramie garażowej, czy włączonej klimatyzacji w sypialni? Co zrobić by odpowiednio przygotować się do wyjazdu?

Historia, którą wszyscy znamy.

Chaos, pośpiech i seria pomyłek – tak zwykle wygląda pierwszy dzień wakacji. W ferworze pakowania i przenoszenia walizek do samochodu, łatwo zapomnieć o czymś naprawdę istotnym. A po powrocie seria niespodzianek: wyschnięty trawnik sprawi, że krajobraz przed domem będzie wyglądał po powrocie jak pustynne wydmy, w sypialni będzie panować klimat bliski arktycznemu, a otwarty garaż będzie świecił pustkami.

Zamknij na chwilę oczy i wyobraź sobie, że możesz tego uniknąć… Czy chciałbyś posiadać wytrych, który otwiera wszystkie drzwi? Pilota, który kontroluje niemal każdy element w Twoim domu, a do tego mieści się w kieszeni marynarki lub torebki, co więcej możesz go zabrać ze sobą nawet na koniec świata?

Odpowiedź jest oczywista – na pewno!

Problemy w natarciu!

Przypomnij sobie jeden z wakacyjnych wyjazdów i następującą sytuację: klimat panujący na upalnych wybrzeżach Morza Śródziemnego przeniesie się w okolice Twojego domu podczas wakacyjnej absencji. Trawnik po powrocie z urlopu przypomina piaszczyste stepy, albo powierzchnię Księżyca, a Ty oprócz bólu związanego z niemiłą dla oka aparycją otoczenia domu, liczysz koszty rekonstrukcji. Tanio nie będzie.

Kolejny scenariusz: Twoja doskonała pamięć i zmysł organizacyjny godny Napoleona nie uchroniły Cię od niespodzianki w czasie urlopu. Oto pojawia się zaskakujący telefon od kuriera z przesyłką zagraniczną w dłoni, na którą bardzo długo czekałeś. Niestety nie przywita go nawet pies. Do czasu Twojego powrotu zostanie odesłana do Chin, a Ty obarczony kosztami transportu zwrotnego. Ciężko w takiej sytuacji o skuteczną reakcję.

Co jednak zrobić, gdy powoli szykujecie się do powrotu, a aura w Polsce nie rozpieszcza. Na zewnątrz jest 11 stopni, pada deszcz i wieje przenikliwy wiatr. Warunki, które w niczym nie przypominają upałów z nadmorskiego kurortu w którym kończycie pobyt. Wracacie więc do wyziębionego mieszkania i ostatnie dni urlopu spędzacie na piciu gorących herbat i wygrzewaniu się pod kocem. Brzmi bardzo romantycznie, gdyby nie fakt, że będzie to w sierpniu!

Kontratak technologii.

Wszystko wygląda zupełnie inaczej gdy posiadasz zainstalowany w domu system Purmo TempCo E3 – dzięki użyciu centrali sterującej Touch E3, która bezprzewodowo łączy się z siecią Wi-Fi otwierają się przed Tobą wrota do świata pełnego nowych możliwości.

Będąc na wakacjach możesz uruchomić zraszacze, które skutecznie uchronią Twój trawnik przed degradacją i zapewnią mu wygląd godny zielonych kortów Wimbledonu. To  prawie tak jakbyś posiadał własnego ogrodnika, który tylko czeka na polecenie.

A co z wspomnianym kurierem? Wystarczy uruchomić CleverTouch Gen.2 i otworzyć bramę wjazdową. Wówczas strudzony pracownik firmy przesyłkowej może zostawić paczkę pod drzwiami lub w umówionym z Tobą miejscu. Cała procedura będzie szybsza niż spacer z pokoju hotelowego do basenu z ręcznikiem w dłoni.

A wyziębiony dom? Nic prostszego – aplikacja umożliwi Ci dopasowanie temperatury dla każdego pomieszczenia z osobna. Możesz tego dokonać samodzielnie lub ustanowić automatyczny harmonogram, który wykona wszelkie operacje za Ciebie.

Jak to działa?

Podstawowym warunkiem jest posiadanie dostępu do internetu oraz smartfon, tablet lub laptop. To sprawia, że w każdym miejscu na świecie możesz poczuć się jak we własnym domu i zapomnieć o kajdanach ograniczeń czasu i przestrzeni.

Tak naprawdę przy konfiguracji ogranicza Cię jedynie wyobraźnia i własne potrzeby. Nawet wiek budynku nie stanowi bariery, ponieważ system nie wymaga gruntownego remontu, można go sprawnie dopasować do już działającej instalacji.

Mawia się, że najlepsze narzędzie to takie, jakie masz przy sobie. Nie inaczej jest w tym wypadku. Wystarczy sięgnąć do kieszeni, by dosłownie wziąć los w swoje ręce. Uruchamiasz aplikację CleverTouch Gen.2 z poziomu telefonu z systemem iOS lub Android i jednym dotknięciem palca usuwasz swoje problemy. Gdyby tylko wszystko w życiu było tak proste.

 

Written by

The author didnt add any Information to his profile yet