StyLove Ciepło. Jak prosto odmienić wygląd każdego wnętrza?

Niegdyś pomnik wstydu o aparycji godnej reliktu skansenowego i niemile widziany gość, bezwstydnie okupujący przestrzeń pod parapetem okiennym. Ciężki, żeliwny, czasem też zamaskowany, niczym Batman, komiksowy bohater nocami przywdziewający pelerynę. Zarówno grzejnik, jak i człowiek nietoperz walczyli o lepszy los-jeden podejmował walkę ze złowieszczym zimnem i otaczał swoim ciepłem mieszkańców domu, drugi zaś okładał gołymi pięściami złoczyńców. Przez lata ignorowany doczekał się swojego renesansu. Nowoczesne grzejniki dekoracyjne potrafią całkowicie odmienić wnętrze, nadać mu niebywałego uroku i charakteru.

Rocznie w fabryce zlokalizowanej w Rybniku należącej do Purmo wytwarza się niemal 3 miliony grzejników, które następnie zapewniają komfort cieplny w Polskich (ale też i europejskich) domach. Dziennie zakład produkcji jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek branży ciepłowniczej opuszcza około 25 TIR-ów – wystarczyłyby zaledwie dwa tygodnie, by pod względem wagi pokonać Wieżę Eiffela! O ile wielkość produkcji pozostaje w ostatnim czasie na stabilnym poziomie, o tyle można zaobserwować coraz większy udział grzejników dekoracyjnych. Ta tendencja dowodzi, że wreszcie zaczynamy dostrzegać potencjał w tym obligatoryjnym elemencie wyposażenia wnętrz.

O opinię zapytaliśmy właścicielkę jednego z najpopularniejszych profili, traktujących o designie, lifestyle i dekoracji wnętrz, na platformie Instagram. @domsli22, bo o niej mowa może pochwalić się zawrotną liczbą fanów, która na dzień dzisiejszy liczy 175 tys. osób z całego świata.

– Tak! Uważam, że grzejnik jest niezwykle istotnym elementem wystroju domu, czy biura. Posiada walory nie tylko użytkowe, ale również i dekoracyjne, dzięki czemu może budować wyjątkowy charakter wnętrza. Dla przykładu biały lub inny stonowany kolor pięknie będzie komponował się z stylem klasycznym, idealnie wyeksponuje elementy na których chcemy skupić wzrok odbiorcy. Natomiast lekkie szaleństwo z kolorami grzejnika zbuduje niepowtarzalną kompozycję, która będzie w całości unikalna. – opowiada Dominika Brudny, lepiej znana jako @domsli22.

Faro V – zasilany od dołu, co pozwala na estetyczne ukrycie przyłączy

 

Niekwestionowanym liderem w ofercie finlandzkiej marki jest Ventil Compact, którego popularność jest tak olbrzymia, że nabywcy często mówiąc Purmo, myślą – grzejnik płytowy. Powoli jednak świadomość konsumentów ulega zmianie. Nabywcy głosują portfelem, a ich elektem coraz częściej są KOS V, Faro V i Delta Laserline, które oprócz atrybutów funkcjonalnych budują unikatowy charakter wnętrza.

Proces realizacji zamówienia pozwala na szeroką personalizację- model, wymiar, ułożenie, a od pewnego czasu istnieje również wybór dowolnego koloru z palety RAL. Tutaj królują przede wszystkim neutralne kreacje, które najczęściej są odcieniami beżów, szarości, o stonowanej i neutralnej charakterystyce. Sporą popularnością cieszą się też tzw. kolory ziemi, które świetnie współgrają z każdym wnętrzem, eksponując jego główne atrybuty.

Delta Laserline – łączy w sobie najnowocześniejszą technologię i piękny „design”

Pod względem kolorystyki wnętrz ten sezon jest o wiele ciekawszy od poprzednich. Zachowawcza biel i szarość odchodzi w cień na rzecz bardziej sugestywnych i odważnych aranżacji w postaci rozmaitych odcieni różu, fioletu, soczystej czerwieni, koloru bordowego, jak i niezwykle morskiego klimatu-turkusu, zieleni czy niebieskiego.

Myślę, że w dekorowaniu wnętrza, jak i w każdej innej dziedzinie życia, klasyka jest ponadczasowa i zawsze w modzie. Sama urządzając mieszkanie stawiam na stonowane kolory, ale gdybym chciała delikatnie zaszaleć z wyborem koloru to sądzę, że wszelkie pastele byłyby fajnym urozmaiceniem. Nie powinniśmy się bać próbować, to nasz dom, nasza wizja i to my będziemy go zamieszkiwać. – opowiada Dominika Brudny, nasz ekspert do spraw designu i dobrego smaku w dekorowaniu.

Grzejniki płytowe dostępne są w wielu typach, zarówno w wersji profilowanej (Faro V), jak i gładkiej (Kos V), a możliwości zastosowania ograniczone są wyłącznie do naszej wyobraźni! Perfekcyjne wykończenie, tak jak dobre wychowanie, jest zawsze w modzie, więc ten atrybut zostanie z nami na zawsze. Samo podłączenie zaś jest możliwe z boku, jak i od dołu, co więcej w ofercie istnieją modele w wersji pionowej oraz poziomej. Dzięki zróżnicowanym i rygorystycznym testom, które odbyły się w laboratoriach w Finlandii i w Niemczech rekomendujemy nasze grzejniki do montażu w instalacjach niskotemperaturowych, zasilanych przez kotły kondensacyjne czy też pompy ciepła.

– Jeżeli chodzi o moje preferencje to jestem zdania, że priorytetem jest jakość, natomiast oczywistym jest, że szukamy najbardziej opłacalnego rozwiązania, które będzie w sobie łączyć również rozsądną cenę. Grzejniki wymieniamy naprawdę rzadko, warto wybrać sprawdzone rozwiązania. – Dominika Brudny, właścicielka bloga https://niechmowiazdjecia.com/ potwierdza naszą filozofię.

 

 

Written by

The author didnt add any Information to his profile yet