Jak przygotować dom do zimy?

Już lada moment za oknem pojawią się pierwsze oznaki zimy, a mroźna aura spowoduje, że na własnej skórze przekonamy się o jej chłodnym dotyku. Wówczas wszyscy chętnie będziemy szukać schronienia i odpoczynku w ciepłym i przytulnym domu.  Możemy zacząć dostrzegać, że wydajność systemu grzewczego nie jest taka jak byśmy oczekiwali.

Dlatego jako specjaliści od ciepła wnętrz Waszych domów, podpowiadamy co zrobić, by osiągnąć tak pożądany zimą komfort cieplny.

Na skutek zmian klimatycznych, obfite opady śniegu w naszym kraju zdarzają się coraz rzadziej, co zapewne cieszy drogowców, którzy nie muszą czuć się zaskoczeni. Nie oznacza to jednak, że omijają nas srogie mrozy. Dlatego tak istotne jest sprawdzenie, czy Twój system grzewczy działa wydajnie. Kluczowe jest podjęcie działań zapobiegawczych, bo jak powtarzały nasze babcie, „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Ciepły dom to nie tylko kwestia komfortu cieplnego, ale również bezpieczeństwa i oszczędności!

Oto pięć prostych sposób, które pozwolą Ci przetrwać zimę!

 

Dom jak ser szwajcarski.

Kiedy wydajesz ciężko zarobione pieniądze na ogrzanie domu, ostatnią rzeczą, której pragniesz, jest ucieczka ciepłego powietrza na zewnątrz. Jeśli w domu występują nieszczelności lub przeciągi, może się okazać, że niezwykle trudno jest zachować całe ciepło w domu.

Dlatego warto poświęcić chwilę, aby sprawdzić okna, drzwi, otwory wentylacyjne, instalację wodno-kanalizacyjną i przewody elektryczne lub gazowe pod kątem wszelkich ubytków, które mogą wpuszczać zimne powietrze. Jeśli znajdziesz przeciąg lub wyciek, który wymaga naprawy, zainwestuj w piankę poliuretanową, którą znajdziesz w lokalnym sklepie z narzędziami. Sprawdź system kanałów pod kątem rozdarć, rozłączeń lub dziur.

Rynna nadziewana.

Nagie drzewa na zewnątrz = rynny pełne liści. Choć może się wydawać, że nie ma nic piękniejszego niż polska, złota jesień to każdy, kto ma własny dom, zapewne wspomina ten okres roku, trochę mniej ciepło. Dlaczego? Ponieważ w tym czasie każdy właściciel domu musi pamiętać o regularnym oczyszczaniu rynien, dachu i odpływów wody deszczowej.

Zalegająca woda, która została pozbawiona ujścia może łatwo przedostać się do ścian i wnętrza budynku. W ten sposób łatwo jest narazić się na kosztowne uszkodzenia.  Dlatego tak ważne jest by w porę oczyścić „płaszcz” swojego domu z zalegających liści i śmieci.

 

Dom jak cebula, ma warstwy.

Jeśli twój dom nie jest odpowiednio zaizolowany, możesz znaleźć się w niemałych opałach, próbując utrzymać ciepło. Niestety nie jest to kwestia, z którą łatwo poradzisz sobie samodzielnie. W większości wymaga to zaangażowania ekipy remontowej, która odpowiednio ociepli Twój dom od zewnątrz i zabezpieczy go przed ucieczką ciepła.

Operacja ta nie jest tania, ale oszczędności na ogrzewaniu szybko zrekompensują poniesiony wydatek. Zwróć szczególną uwagę na izolację pomieszczeń strychowych, ścian zewnętrznych i piwnic. Jeśli twoja izolacja nie zabezpiecza w wystarczającym stopniu tych obszarów, skonsultuj się ze specjalistą, który oszacuje jak możesz skutecznie przeciwdziałać temu procesowi.

 

Czysty grill.

W przypadku ogrzewania kominkowego powietrze przechodzi przez system kanałów i wchodzi do pomieszczeń przez otwory wentylacyjne. Mogą one gromadzić brud, kurz i sierść zwierząt. Zabrudzone kratki wentylacyjne mogą powodować problemy z przepływem ogrzanego powietrza, jak również wtłaczać do domu pył ​​i brud, wywołując alergię i prawdopodobnie choroby.

Przed rozpoczęciem ogrzewania domu w sezonie zimowym należy wytrzeć listwy, otwory wentylacyjne i otaczające obszary. Jeśli przeniosłeś meble lub wieszałeś zasłony, które blokują wszelkie otwory wentylacyjne, pamiętaj, aby je również przenieść. Pozwoli to by powietrze unosiło  się bardziej efektywnie w całym domu.

 

Zaplanuj zimę z Purmo.

Najlepszym sposobem na przygotowanie domu do niskich temperatur jest sprawdzenie układu ogrzewania przez fachowca. Kiedy zaplanujesz rutynową wizytę serwisową instalator sprawdzi system grzewczy, aby upewnić się, że działa on prawidłowo. Może okazać się, że czasem zwykłe prace konserwacyjne nie wystarczą i niezbędna jest wymiana całej lub części instalacji grzewczej.

Listę polecanych instalatorów Purmo znajdziesz pod poniższym adresem:

https://www.purmo.com/pl/kontakt/polecani-instalatorzy.htm

 

 

Co zrobić, gdy zwykłe prace konserwacyjne to zbyt mało?

Możesz skorzystać z oferty naszych systemów renowacyjnych TS14 R lub KLETTJET R. (kliknij w nazwę produktu by przenieść się na naszą stronę internetową, gdzie lepiej poznasz te niesamowite rozwiązania)

 

Rozwiązania te, umożliwiają szybki montaż ogrzewania podłogowego w istniejącym budynku bez konieczności  kucia posadzki. Świetnie sprawdzą się we wszystkich pomieszczeniach, szczególnie tam gdzie rozwiązania konstrukcyjne nie pozwalają na ciężkie prace remontowe, np. kamienice bądź budowle o lekkiej konstrukcji. Dodatkowo zaoszczędzisz sporo miejsca pozbywając się starych grzejników ze ścian, gdyż są to systemy  ogrzewania płaszczyznowego.

 

Jeżeli zaś Twoje grzejniki odczuły już upływ czasu  i ich wydajność nie jest taka jak kiedyś, a ten typ ogrzewania Ci odpowiada , warto rozważyć wymianę na nowe. Dzięki szerokiej ofercie grzejników i możliwości ich personalizacji poprzez wybór koloru z Palety kolorów grzejników Purmo 2016 możesz łatwo i szybko odmienić swoje wnętrze. Taka ekstremalna metamorfoza dobrze zrobi zarówno Twojemu domowi, jak i Tobie!

Szeroka oferta marki Purmo dostępna jest pod adresem:

https://www.purmo.com/pl/produkty.htm

 

Written by

The author didnt add any Information to his profile yet