Smart Kobieta – Czyli jak radzi sobie nowoczesna Wonder Woman

Głowa pełna pomysłów, torba pełna drobiazgów, życie pełne zaskakujących zwrotów akcji i praca pełna wyzwań. Tak funkcjonuje kobieta XXI wieku. Uzbrojona w technologię niczym myśliwiec bojowy F16, czasami też, równie niebezpieczna. Słaba płeć? Wolne żarty, jej jedyna słabość to czekoladowy Croissant i świeżo mielona kawa serwowane w kawiarni za rogiem.

Jaka jest kobieta w 2019 roku? Jest ambasadorem, a zarazem więźniem technologii? A może perfekcyjnie ujarzmiła krnąbrny charakter nowoczesnych rozwiązań informatycznych?

 

Smartfon

Nie lusterko, pomadka, czy guma do żucia. Smartfon. Podstawowy oręż, który stanowi centrum dowodzenia. Pilot, który otwiera wszystkie drzwi, komunikator, kalendarz, aparat i notatnik. Scyzoryk w damskim wydaniu. Niezawodny kompan, którego możliwości ogranicza jedynie czas działania baterii.

Jego wielozadaniowość jest niczym przy umiejętności kobiecej realizacji wielu zadań równocześnie. Każdy sprzęt zawodzi, kobieca intuicja nigdy. Dlatego smartfon jest dla niej wsparciem, które chociaż niedoskonałe – skutecznie pomaga brać udział w gonitwie dnia codziennego.

 

Smartdom

Mawia się, że kobieta jest strażnikiem domowego ogniska. Tylko że dziś dzięki systemom dla inteligentnych domów, np. Purmo Clever Home, może realizować swą misję, jednocześnie nie będąc w domu. Już nie sprawdza czy dzieci wyłączyły telewizor. Ona to wie, choć wciąż wykonuje swoje obowiązki służbowe.

Kiedy po ciężkim dniu wraca do domu, nie męczy się z otwieraniem bramy garażowej. Wszystko realizuje z poziomu swojego smartfona, tabletu, bądź laptopa. To tylko kilka muśnięć palcem, dla niej – wojowniczej księżniczki dnia codziennego – to odczuwalna ulga.

A ponieważ wieczorami uwielbia relaksować się w swoim ogrodzie, dba o nienaganny stan przydomowej flory poprzez odpowiednie  nawodnienie roślin. Nie oznacza to, że do swojego domu wpuszcza drogiego ogrodnika, który ma ją w tym wyręczyć. Wręcz przeciwnie – robi to sama – uruchamiając zraszacze, wtedy kiedy uważa to za słuszne.

 

Smartlife

Życie na tak wysokich obrotach wymaga wyjątkowych narzędzi, które pozwolą zachować kontrolę. Stąd popularność rozwiązań smart life – liczenie spożytych kalorii, rejestrowanie przebytego w ciągu doby dystansu i spalonej tkanki tłuszczowej, plan treningowy przygotowany przez aplikację, muzyka dobrana do tempa biegu, wszystko dopasowane do sposobu życia. Cała wiedza i potęga technologii w rękach kobiety to wręcz duet nie do pokonania.

Nowoczesna smartkobieta to doskonałe połączenie gracji i technologii. Zwinna niczym dron, przemierza ciasne uliczki zatłoczonej metropolii, korzystając z programu monitorującego natężenie ruchu. Po prostu serialowa „gotowa na wszystko”, nie tyle niebojąca się nowych wyzwań, co wychodząca im naprzeciw! Każda kobieta ma w sobie coś z Wonder Woman (komiksowy odpowiednik Supermana).

Zakupy robi, używając aplikacji, która doskonale pamięta, co trafiło do jej koszyka ostatnim razem. Dziś termin dostawy, a ona niespodziewanie musi zostać dłużej w pracy, dla firmy jest bezcenna. Jej absencja to katastrofa dla korporacji i zawał serca dla prezesa. Za pomocą aplikacji Purmo CleverTouch otwiera bramę wjazdową dostarczycielowi, który zostawia siatki z zakupami pod samymi drzwiami.

Czy smartkobieta obawia się wyzwań? Błąd. Ona boi się, że przeciwności, które się pojawią, nie będą dla niej wystarczającą motywacją. Szuka czegoś, co pozwoli jej wykorzystać pełnie swoich możliwości, a z każdym zadaniem staje się silniejsza. Obcowanie z technologią to jej naturalne środowisko. Do tego stopnia dopasowane do niej, że czasami wręcz niezauważalne.

Written by

The author didnt add any Information to his profile yet