Odzyskaj czas z remontu – Ciąg dalszy!

W zeszłym tygodniu skupiliśmy się na przygotowaniu listy zadań i ocenie swoich możliwości. W tym wpisie pochylimy się nad kosztorysem wydatków oraz udzielimy wielu innych wartościowych wskazówek, które pomogą szybko uporać się z  remontem. Zapraszamy!

W tym celu możesz wykorzystać tradycyjnie – zeszyt i ołówek, jak również arkusz kalkulacyjny w komputerze. Gdy już poznasz wysokość wydatków, które musisz ponieść, porównaj to ze środkami, które planowałeś przeznaczyć na ten cel. Czy udało Ci się zmieścić w założonej kwocie?

Umiesz liczyć? Licz na siebie!

Upewnij się tylko, że uwzględniłeś wszystko, co jest absolutnie niezbędne. Obejmuje to wynagrodzenie dla wykonawcy, materiały budowlane, wynajem ciężarówek lub przyczep do transportu starych rzeczy czy gruzu, wypożyczenie narzędzi itp. Po prostu rzeczy i usługi, których nie unikniemy podczas realizacji remontu.

Pomocna wskazówka: Chcąc mieć w swoim domu wyjątkowy i niestandardowy grzejnik np. dekoracyjny lub w wybranym kolorze, pamiętaj by zamówić go z odpowiednim wyprzedzeniem! W innym wypadku czas oczekiwania może opóźnić kolejne etapy remontu.

Kwestia rozliczeń

Niezależnie od tego, czy pieniądze na remont pochodzą z oszczędności, czy korzystasz z pożyczki, niezwykle pomocne jest posiadanie specjalnego konta na remont. W ten sposób nie będziesz musiał przejmować się transakcjami osobistymi, które będą się przeplatać z wydatkami remontowymi. To bardzo mocne w przypadku, gdy próbujesz zrównoważyć budżet.

Pomocna wskazówka: Wybierając konto oszczędnościowe, zwróć uwagę na rachunki z korzystnym oprocentowaniem! Pozwól swoim pieniądzom rosnąć w trakcie planowania i wykonywania remontu!

Posiadanie oddzielnego konta bankowego nie jest jednak pretekstem do rezygnacji z przechowywania rachunków! W określonych przypadkach, wydatki związane z remontem domu mogą stanowić podstawę do wykorzystania ulg podatkowych.

Pomocna wskazówka: Do końca roku kupując grzejnik marki Purmo z gładką płytą czołową – Plan lub Ramo, możesz skorzystać z promocji “Gładka Forma Ciepła”, dzięki której termostat Evosense otrzymasz za symboliczną złotówkę!

Nie od razu Rzym zbudowano!

Pamiętaj jednak o tym, że remont rozpocznie się już w momencie rozbiórki. Dlatego tak ważne jest, by przemyśleć zakres prac i przygotować odpowiedni plan. Stare przysłowie mówi – “jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz”.

Przed rozpoczęciem upewnij się, że porozmawiałeś z każdą z osób, która odpowiedzialna jest za realizację poszczególnych etapów. Zwróć szczególną uwagę, na to aby chronić podłogi, ściany, oprawy oświetleniowe lub inne części obszaru renowacji, które nie są wymieniane.

Skorzystaj również z okazji, aby oczyścić przestrzeń. Czy masz stare garnki i patelnie, które wrzucasz do tylnej części szafki i nigdy nie używasz? Czy zasłony w twoim salonie już się wyblakłe i brakuje im stylu? Poświęć trochę czasu, aby pozbyć się zbędnych elementów wyposażenia, tworząc w ten sposób miejsce dla nowego asortymentu. Zadbaj aby w Twoim domu zagościły przedmioty wprowadzające lekkość i pozytywną aurę!

Written by

The author didnt add any Information to his profile yet