Szykuje Ci się remont? Musisz to zobaczyć!

Lato to idealna pora na remont, szczególnie taki, który uwzględnia modernizację istniejącej instalacji grzewczej. Dlatego stworzyliśmy dla Was prosty w obsłudze kalkulator doboru grzejników. Jest on całkowicie bezpłatny i dostępny pod adresem:

https://www.purmo.com/pl/produkty/calculator.htm

Od czego zacząć?

Wybierając nowy grzejnik, powinniśmy najpierw określić jaką moc musi posiadać, by skutecznie ogrzać dane pomieszczenie i zapewnić efektywną wymianę ciepła. Aby dobrać moc i wielkość potrzebnego grzejnika, musimy najpierw określić zapotrzebowanie na ciepło pomieszczenia, w którym grzejnik ma być zamontowany. Moc grzejnika to nic innego jak jego zdolność do oddawania ciepła. Wartość tę podaje się w Watach i do jej wyznaczenia używamy wielu parametrów. Takich jak wielkość pomieszczenia, wykończenie, rodzaj zabudowy i kilka innych.

Używając naszego kalkulatora mamy możliwość wyboru jednej z dwóch ścieżek: obliczenie na podstawie dostarczonych danych (najczęściej wykorzystywana metoda przy pierwszy montażu) bądź też możemy posłużyć się doborem na podstawie już posiadanych emiterów.

Wybierając pierwszą opcję “charakterystyka urządzenia” samodzielnie wprowadzamy dane, a następnie, wykorzystując nasze algorytmy, obliczane są parametry, które pozwolą nam zachować komfort cieplny w domu.

Druga metoda polega na określeniu mocy, wykorzystując już posiadane grzejniki. Z pewnością jest to szybszy i prostszy sposób, jednak jego wadą jest niższa skuteczność i ryzyko powielania błędów.

Mimo że dołożyliśmy wszelkich starań, by był on jak najbardziej precyzyjny, zanim dokonacie zakupu grzejników, zachęcamy Was do kontaktu z instalatorem, który zweryfikuje czy Wasze obliczenia są prawidłowe. Listę polecanych przez nas instalatorów znajdziecie pod adresem:

Na naszej stronie umieszczona jest wygodna wyszukiwarka, która pomoże Wam zlokalizować specjalistę, który prowadzi działalność najbliżej Was.

O czym warto pamiętać?

Najlepiej jest założyć grzejnik w miejscu, gdzie strata ciepła jest największa, np. pod oknem. Inna lokalizacja może spowodować, że odnotujemy niedobór mocy, a zapotrzebowanie wzrośnie nawet o kilkanaście procent.

Nie zasłaniaj grzejników, ponieważ zasłonięty oddaje mniej ciepła do otoczenia.

Warto pamiętać

Jednocześnie chcieliśmy przypomnieć, że marka Purmo nie prowadzi sprzedaży własnej na terenie Polski. Jesteśmy producentem, a nasze produkty znajdziecie w autoryzowanych punktach dystrybucji, których lista jest dostępna pod adresem:

https://www.purmo.com/pl/kontakt/gdzie-kupic.htm

Więcej na ten temat możecie przeczytać w naszym specjalnym oświadczeniu, które przygotowaliśmy w związku z powtarzającymi się przypadkami nieuczciwych praktyk przez podmioty niepowiązane z Rettig Heating, producentem grzejników Purmo.
Pełna treść oświadczenia dostępna jest pod adresem:

https://www.purmo.com/pl/kontakt/27688.htm

Jednocześnie, jeżeli macie jakieś pytania związane z montażem bądź kwestiami technicznymi, zachęcamy Was do odwiedzenia naszego profilu Facebook, gdzie swobodnie możecie zadać pytanie przedstawicielom Purmo.

https://www.facebook.com/PURMO/

Written by

The author didnt add any Information to his profile yet