DRUGA TWARZ INSTALATORA – Hodowca psów – Wojciech Hurlak

Hodowca psów – Wojciech Hurlak

Wojciech to instalator współpracujący z marką Purmo od wielu lat. Przez ten czas dał nam się poznać jako silny i skoncentrowany na swoim celu człowiek. Uczestnicząc w programie Druga Twarz Instalatora, zademonstrował nam, jak niesamowitą więź może zbudować człowiek ze zwierzęciem. Tak się składa, że pasja Wojciecha jest niezwykła, gdyż opiera się o partnerstwo, oddanie i głębie uczuć. Nasz instalator jest… Hodowcą psów rasowych.

Udomowiony wilk, bo takie zdaje się pochodzenie psów to stworzenie związane z człowiekiem i jego historią, jak żadne inne. Tak naprawdę nie jest pewne, czy to ludzie je udomowili, czy może była to ich własna decyzja – dziś liczy się tylko to, że mijają kolejne lata naszej wspólnej koegzystencji. Kolejny cudowny akt piesko-ludzkiej historii, swoimi czynami pisze Wojciech. Poznajcie więc jego historię.

Jak sam zwykł mawiać – ta pasja to całe jego życie. Samo stworzenie hodowli, selekcja i przygotowania, zajęły mu wiele lat. Wszystko wskazuje jednak na to, że opłaciło się, gdyż spora część wyposażenia jego domu to medale i puchary, zdobyte przez wychowane i wyhodowane przez niego czworonogi.

Obecnie jego psie stadko liczy 7 osobników, w jego skład wchodzą 3 dobermany i 4 buldogi francuskie. Nie są to jednak zwykłe psy – to członkowie jego rodziny, którzy wspólnie z jego najbliższymi tworzą najbardziej uroczą watahę w Polsce.

Tak naprawdę czworonogi w jego życiu były od zawsze, nie wyobraża on sobie innego życia niż te, w którym najpiękniejsze momenty uświetnione są przez radosne merdanie ogonkiem i tupot psich łap. Jednak odkąd pamięta, marzył o psie, któremu bliżej do wilczych niż kocich rozmiarów. Przez wiele lat nie mógł jednak zrealizować tej zachcianki.

Przeznaczenie chciało, że pierwszy pies hodowlany trafił pod jego dach około 8 lat temu, co było skutkiem pewnej obietnicy, jaką musiał złożyć Wojciech. Były to czasy, kiedy nasz bohater posiadał zamiast 3 dobermanów 3 motocykle, które spędzały sen z oczu jego żonie. Zawarł on jednak pewien pakt, który zakładał, że rzeczywiście przestanie on jeździć na motorze, ale w zamian tego nasz bohater oczekiwał czegoś, o czym marzył przez całe swoje dotychczasowe życie. I tak, zamiast wyprowadzać dwuślad z garażu, Wojciech wyprowadza swoje ukochane psy.

Dziś wielokrotnie podkreśla, że była to najlepsza decyzja w jego życiu. Psie kwestie stały się spoiwem, które integruje ich rodzinę. To prawdziwa odskocznia od problemów dnia codziennego, angażująca nawet dzieci, dzięki czemu ma niezwykłą okazję do tego, by spędzać z nimi jeszcze więcej czasu. Okazuje się, że jego pociechy, zamiast komputerowej myszki, wybierają żwawe harce z pieskami.

Każda wystawa, w której wspólnie biorą udział (a tych nie brakuje!) to również doskonała okazja do tego, by zorganizować mini wakacje, podczas których aktywnie spędzają czas na lokalnych atrakcjach i zabawach.

Hodowca psów – Wojciech Hurlak

Wojciech, podobnie jak inni uczestnicy programu, współpracuje z marką Purmo.

Dziękujemy Ci Wojciechu za zaproszenie do Twojego świata. Cieszymy się, że jako marka Purmo, możemy być jego częścią.

Written by

The author didnt add any Information to his profile yet