DRUGA TWARZ INSTALATORA – Renowator mebli – Michał Głowa

Michał Głowa – instalator PURMO – bohater kampanii Druga Twarz Instalatora

Michał to człowiek o anielskiej cierpliwości i odznaczający się ponadprzeciętną precyzją. To osoba w pełni oddana swojej pasji, która w pełni pasuje do jego charakteru. Gdy poznaliśmy go bliżej, przestało nas dziwić, że wybrał właśnie taką pasję. A może było wręcz odwrotnie i to ona wybrała go? Czym wobec tego zajmuje się nasz instalator w wolnych chwilach? Jego wrodzona skromność zmusza go do powiedzenia, że… Odnawia meble. My wolimy nazywać go renowatorem, gdyż tak profesjonalna nazwa, lepiej pasuje do efektów jego pracy.

Cała ta historia miała swój początek chyba już z dniem narodzin Michała, jednak na poważnie zaczął się tym zajmować około 14 lat temu. A może nawet wcześniej? Sam nie jest w stanie określić, kiedy rozpoczęła się jego przygoda oraz co było bodźcem popychającym go w stronę tej pasji. Jak twierdzi:

“Nie wiedzieć czemu starocie z PRL-u i antyki podobały mi się od zawsze. Od dawna miałem na to zajawkę, robiłem to dla samego siebie, a około 2 lata temu wszystko nabrało rozpędu i zaczął się robić z tego prawdziwy biznes”.

– właśnie tak swoją historię opisuje Michał, bohater kampanii Druga Twarz Instalatora.

Niewykluczone, że spory wpływ na rozwój jego hobby miała żona, która studiowała na Akademii Sztuk Pięknych i która również interesuje się renowacją mebli. Ich warsztat stał się więc nie tylko swoistym spa dla starych mebli, ale również miejscem niezapomnianych randek. Dzięki temu mają możliwość, by zrobić wspólnie coś więcej i efektywnie spożytkować swoje zainteresowania.

Zjawiskowe meble w nowej odsłonie to już efekt ich pracy, która zyskuje na popularności z każdym miesiącem, klienci zgłaszają się sami. Stworzone przez nich dzieła sztuki trafiają do ludzi z całego świata! Szwecja, Szwajcaria czy Litwa to tylko niektóre z nich. Radość i zadowolenie to czynniki, które motywują ich do dalszych prac. Chociaż nie mogą narzekać na brak zleceń to traktują to wciąż głównie jako pasję, a nie źródło utrzymania.

Skąd jednak brać materiał do renowacji? Wszak cechą szczególną starych mebli jest ich wiek, a co za tym idzie, jest ich naprawdę niewiele. Okazuje się, że największe skarby znajdują oni na… śmietniku! Śmietnik historii to bardzo trafne określenie w tym przypadku. A jakie meble są najlepsze? Bohater programu Druga Twarz Instalatora – Michał, uważa, że najsolidniejszą bazą do odnowienia są te z lat 50 i 80.

Czy to czasochłonne zajęcie? W rzeczy samej; rocznie nasz bohater jest w stanie dać nowe życie około 60 meblom. Jednak czas renowacji poszczególnych egzemplarzy może być bardzo różny – najdłuższa operacja trwała ponad 4 miesiące. Zależy to również od stopnia zniszczenia, jak i materiału, z którego wykonany jest mebel. Jak mówi Michał – najlepszy w tym przypadku jest buk.

Michał, podobnie jak inni uczestnicy programu, współpracuje z marką Purmo.

Dziękujemy Ci Michale za zaproszenie do Twojego świata. Cieszymy się, że jako marka Purmo, możemy być jego częścią.

Michał Głowa – Renowator mebli

Written by

The author didnt add any Information to his profile yet