Obalamy mity! Ogrzewanie podłogowe w sypialni

Ogrzewanie podłogowe z roku na rok zyskuje na popularności. Szczególnie w nowym budownictwie, czyli nieruchomościach z rynku pierwotnego, gdzie klient ma możliwość realizacji projektu instalacji grzewczej całkowicie od nowa z uwzględnieniem własnych preferencji. Jednak w przypadku pomieszczenia, jakim jest sypialnia, jego montaż wciąż budzi pewne wątpliwości u konsumentów. A przecież ogrzewanie podłogowe to doskonała alternatywa dla tradycyjnych metod zapewnienia komfortu cieplnego, np. Grzejników, które niezależnie jak ładne i funkcjonalne – zajmują miejsce.

Instalacja może być zasilana zarówno ciepłem pochodzącym z pomp ciepła, jak i ze spalania w tradycyjnych kotłach. Niewątpliwą zaletą wykorzystania tego rozwiązania jest nie tylko estetyka, ale również praktyczność i efektywność cieplna. Dzięki podłogówce domownicy mogą pozwolić sobie na obniżenie temperatury powietrza o nawet 2 stopnie C, a taka oszczędność nie będzie miała wpływu na komfort cieplny.

Jedyne o czym musimy pamiętać, decydując się na montaż ogrzewania podłogowego w sypialni to odpowiednie rozmieszczenie elementów użytkowych i wystroju wnętrze pomieszczenia. Łóżko, stolik nocny czy komoda – dobrze by te elementy były osadzone na nóżkach co pozwoli uniknąć sytuacji w których mebel, całą swoją powierzchnią przylega do podłoża, co rzeczywiście może ograniczyć efektywność działania systemu.

Drugi element, który wymaga wcześniejszego przygotowania to wybór odpowiedniego pokrycia podłogi. Oczywiście najbardziej efektywne są płytki ceramiczne, ale niewiele osób chce mieć takie wykończenie podłogi w sypialni. Na szczęście producenci nie są głusi na apele konsumentów i opracowano wiele wzorów płytek, które swoim wyglądem imitują panele. Wzrost popularności tego typu rozwiązań sprawił również, że na rynku pojawiły się dostosowane do ogrzewania podłogowego panele. Oczywiście możemy też wykorzystać drewnianą posadzkę klejoną warstwowo, która jest odporniejsza na zmiany temperatury.

Co warte podkreślenia, ogrzewanie podłogowe ma związek ze zdrowiem, co jest szczególnie istotne z punktu widzenia coraz częstszych alergii tak u dzieci, jak i u dorosłych. Dzięki małej różnicy temperatury powietrza i podłogi, pionowy ruch powietrza jest powolny, a to sprawia, że drobinki kurzu nie unoszą się tak łatwo, krążąc po całym pomieszczeniu. Ponadto są mniejsze szanse na rozwój grzybów i pleśni. Warto również pamiętać o komforcie naszych pociech, które bardzo często bawią się na podłodze.

Written by

The author didnt add any Information to his profile yet