DRUGA TWARZ INSTALATORA – Skialpinista – Gabriel Janowski

Najszybszy ssak na świecie – gepard – na 500 metrowym odcinku osiąga zawrotną prędkość na poziomie 100 km/h. To prawie tak samo szybko, jak jest w stanie podróżować na nartach nasz bohater – Gabriel.

Zjeżdżając po stromym górskim grzbiecie, osiąga on prędkość ponad 80 km/h. Kim wobec tego jest najszybszy instalator w Polsce? Nasz bohater ma bardzo nietypową pasję, ponieważ zajmuje się skialpinizmem, jest to połączenie wspinaczki zimowej, wędrówki na nartach oraz zjazdu narciarskiego w terenie górskim.

Skąd wzięła się u niego tak oryginalna zajawka? Można pokusić się o ocenę, że ta pasja jest zapisana w jego rodzinnym DNA, tak jak i miłość do gór – już jego wujek był znanym himalaistą, który uczestniczył w pierwszej polskiej zimowej wyprawie na Mount Everest. Nie bez znaczenia był również fakt, że pochodzi on z małej miejscowości, gdzie jak sam mówi, zawsze miał kontakt z przyrodą, co wręcz zmuszało do zaprzyjaźnienia się z lokalną fauną i florą. Jednak Gabriel na poważnie zajmuje się tym sportem od stosunkowo niedawna, wszystko zaczęło się około 4 lata temu.

Jak zapewne się domyślacie, jest to sport obarczony sporą dozą ryzyka, jakie są wobec tego korzyści, wynikające z uprawiania tak niebezpiecznego hobby? Naturalnie oprócz olbrzymiego wyrzutu adrenaliny do krwiobiegu. Dla uczestnika programu Druga Twarz Instalatora to najwspanialsza odskocznia od normalnego trybu życia, które jak sami wiemy – potrafi przytłoczyć. Tak aktywne spędzanie czasu, pomaga mu naładować swoje wewnętrzne akumulatory i również skutecznie walczyć ze stresem i hartować nie tylko swoje ciało, ale również charakter, poprzez wysiłek fizyczny.

Najwspanialsze skojarzenia wg. Gabriela związane ze zjazdem po górskim szczycie to wolność, bezpośredni kontakt z dziką przyrodą i zrzucenie z siebie stresów wykorzystując fizyczne obciążenie.

Niestety, za każdym razem udając się na wyprawę, nasz bohater musi zachować ostrożność. To nie są niedzielne wycieczki, momentami to walka o przetrwanie, szczególnie gdy pojawia się zagrożenie lawinowe i siarczysty mróz. Pogoda jest przecież nieprzewidywalna i nie wszystkie jej humory, jesteśmy w stanie prognozować. Dlatego każdy wyjazd w góry może nas czymś zaskoczyć, niestety nie zawsze pozytywnie. Dotychczas największe zagrożenie, z jakim spotkał się nasz śmiałek to była ucieczka przed lawiną. A czasem to naprawdę długa i wyboista droga, najwyższy szczyt, z jakiego zjechał na nartach, liczył ponad 2500 m.

Gabriel, podobnie jak inni uczestnicy programu, współpracuje z marką Purmo.

Dziękujemy Ci Gabrielu za zaproszenie do Twojego świata. Cieszymy się, że jako marka Purmo, możemy być jego częścią.

Written by

The author didnt add any Information to his profile yet